Přejít na obsah

Hlavní nabídka:1.12.2023 - Vánoční trhy v Žilhi

Dětský pěvecký sbor ZŠ Žihle rozsvítil vánoční stromeček
Jako  každý rok i letos se v Žihli před budovou obecních dílen konaly  tradiční vánoční trhy spojené s rozsvícením stromečku. A nejen  stromečku. Letos se společně se stromečkem rozsvítila jak budova dílen,  tak budova Obecního úřadu. Ještě před samotným rozsvícením se ale v  kostele sv.Václava uskutečnil koncert zpěvačky Ireny Budweiserové a  kytaristy Jakuba Racka. Jednalo se převážně o jazzově upravené vánoční  písně a zážitek to byl vskutku jedinečný. Pak už na připravené jeviště  před dílnami nastoupil nově vzniklý pěvecký sbor složený z dětí  1.-8.třídy Základní školy v Žihli, aby zazpíval pět vánočních skladeb.  Kvůli sněhové kalamitě dorazila s mírným zpožděním i kapela Proměny a  dotáhla vánoční atmosféru až zhruba do půl deváté večer. Celým náměstím  se linula vůně punče a svařáku a mísila se dohromady se zabijačkovým  gulášem a dalšími pochutinami řeznictví pana Procházky.

18.11.2023 - Fotbalový ples


17.11.2023 - Lampionový průvod30.9.2023 - Pravá česká zabijačka a lokální pivovary - Náves Žihle
23.9.2023 - VRAŽDA V SALÓNNÍM COUPÉ2.9.2023 - Závody ve střelbě12.8.2023 - Hasičské závody Přehořov

Dne 12. 8. v Přehořově na louce za rybníkem  proběhl nultý ročník hasičských závodů. Šlo o netradiční útok a štafetu,  kterých se zúčastnilo pět mužských a čtyři ženské týmy, přičemž místní  měli zastoupení v obou kategoriích. Klasický útok byl ztížen pitím piva a  přeběhem přes kladinu. Štafeta se pak nesla v komediálním duchu.  Závodníci se museli poprat s "lahváčem" a následně překonat různé  překážky jako byla chůze na chůdách, zaklepávání hřebíku úzkou stranou  kladiva nebo valení balíku slámy.

Přehořovští  muži si ze závodů odnesli zasloužené první místo a ženy skončily sice  poslední, ale byl to jejich první start vůbec a za svůj výkon se nemusí v  žádném případě stydět. První místo v ženské kategorii si odneslo  družstvo Hadačky po svém vydařeném útoku.

Každý z týmů si odnesl hodnotné ceny, za což velmi děkujeme sponzorům akce.
Všem týmům děkujeme za účast a příjemně prožité odpoledne.


5.8.2023 - Matračkyáda 2023: Závod na nafukovacích matracích pod dešťovým nebem

Přehořovský rybník se stal dějištěm akce Matračkyáda,  která se uskutečnila dne 5. srpna 2023. I přes nepříznivé deštivé počasí  se na této neobvyklé soutěži sešlo 18 odvážných účastníků, kteří se  rozhodli vyzkoušet své dovednosti na nafukovacích matracích.

Registrace  na akci začala odpoledne v 13:00 hodin, a již od této doby začaly na  břehu Přehořovského rybníka vznikat zvuky smíchu a vzrušení. O hodinu  později, v 14:00 hodin, odstartoval závod, který byl hlavním tahákem  Matračkyády.

Účastníci se  na nafukovacích matracích vydali na vodní dráhu napříč rybníkem. Závod  byl plný smíchu, soutěživosti a dobrodružství. Přes deštivé počasí se  účastníci nezalekli a bravurně bojovali o vítězství. Vítěztví nakonec  ukořistil již po několikáté Zdeněk Smrt, který ve velmi těsném souboji s  druhým umístěným Filipem Caltou překonal svůj osobní rekord, třetí  pozici na bedně obsadil Marek Calta. V dámské kategorii zvítězila  Michaela Maroušková ze Žihle jakožto jediná účastnice této kategorie.

Matračkyáda  nebyla pouze o závodech, ale také o společenském setkání a zábavě.  Konec závodu, který se odehrál kolem 5. až 6. hodiny večerní, znamenal  začátek večerní zábavy, na kterou nikdo nechtěl zapomenout. Akci  podpořili významní sponzoři, kteří přispěli k nezapomenutelné atmosféře.

Mezi  hlavními partnery Matračkyády se nacházela společnost Caterpillar,  která je známá svými kvalitními stroji a technologiemi. Dále se na akci  podílel Captain Morgan, který svými nápoji přispěl k osvěžení a  zpestření akce. Návštěvníci si mohli pochutnat i na delikatesách ze  Žihelských uzenin, které dodaly akci vůni a chuťové zážitky. A nakonec  půjčovna lodí Berounka a Obec Žihle.

Matračkyáda  2023 tak potvrdila svou přitažlivost a schopnost přilákat i přes  nepříznivé počasí skvělou účast a nabídnout nezapomenutelné zážitky  všem, kteří se rozhodli strávit den u Přehořovského rybníka.
Autor: Denisa Kovářová29.7.2023 - Tenisový turnaj Čuník Open

    
Dopolední program Čuník Open 2023 byl přerušen očekávaným deštěm.. Nyní už začíná být jasno a turnaj může směle pokračovat..
Finále a zápasy o umístění budou na programu v odpoledních a podvečerních hodinách..
Po několikaminutové přestávce se mohlo směle pokračovat a zápasy postupně získávaly na dramatičnosti a důležitosti. Ve dvou skupinách po pěti dvojicích postupovaly do dalšího klání dva nejlepší páry. Ze skupiny A z prvního místa postoupilo dravé mládí.. Vojta Fink, Jakub Šucha a z druhého hosté z Tisu .. Jirka Kvěš, Milan Lenkvík. Ve skupině B bylo pořadí na postupujících místech následující.. Jiří Sedlák, Tomáš Praska a druhý pár Praska Lukáš, Pavel Sangl. V semifinále se tak utkal první pár z áčka s druhým z béčka.. V prvním semifinále neunesli mladí Fink, Šucha roli favorita a prohráli s párem L.Praska, Sangl 2:6. Druhé semifinále skončilo stejným výsledkem a šťastnějšími byli Sedlák, T.Praska. Finále tak nabízelo bratrovražedný souboj..
Od jeho začátku měli více ze hry L.Praska, Sangl a celkem snadno šli do vedení 3:1. Poté vedli ještě 4:3, ale bohužel nezvládli koncovku zápasu a prohráli 4:6.. Nutno dodat, že celý zápas byl naprosto vyrovnaný a rozhodlo jen několik maličkostí..
Třetí místo si vybojoval pár Kvěš, Lenkvík a na mladé pušky tak zůstala neoblíbená "bramborová" pozice..
Ostatní dvojice pak ještě hráli o konečné umístění..
Konečné pořadí je tedy následující:
1. Sedlák, T.Praska
2. L.Praska, Sangl
3. Kvěš, Lenkvík
4. Fink, Šucha
5. Jiri Kohel , Otto Huček st.
6. Miroslav Schilling , Petr Svozil
7. František Niederle, Martin Niederle
8. Pavel Churan , Lucie Churanová
9. Jiří Tiesl , Jakub Tiesl
10. Jan Blahoz Jr. , Robert Lorenc

Zvláštní cenu pro nejmladšího hráče obdržel Jakub Tiesl
A protože byl turnaj na celý den, muselo být zajištěno i nějaké to občerstvení O to se neobyčejným způsobem staral člověk, u kterého se zaučoval před lety samotný Z.Pohlreich.. (tam vlastně započala jeho hvězdná kariéra..) Tím dotyčným je náš skvělý parťák a kamarád Jenda Čapek st. Za to vše mu od všech patří veliké díky
Po předání všech cen se do ranních hodin rozebíraly důležité momenty z celého dne a turnaj tak mohl být pro tento rok úspěšně zakončen..
Je potřeba poděkovat všem zúčastněným za skvělé výkony, kdy si někteří sáhli až na dno svých sil a možností.15.7.2023 - Cirkusová sobota


1.7.2023 - Dětský den


Dne 1 .7. 2023 proběhl na fotbalovém hřišti v Žihli již třetí tradiční  žihlelský dětský den. Od 13 hodin se hřiště začalo plnit dětmi a jejich  rodiči i ostatními příbuznými. Děti si mohly vyzkoušet svoji šikovnost a  dovednosti na deseti stanovištích,kde byly za své výkony  ihned  odměněni malými sladkostmi a jinými drobnostmi. Hojně byl taktéž  využíván skákací hrad, malování na obličej nebo stánek s cukrovou vatou a  popcornem. Velkou atrakcí byla pěnová  koupel. Každé dítě dostalo  zdarma pitíčko, párek v rohlíku a mohlo si vzít i pomeranč nebo jablko.  Celé odpoledne bylo k dispozici i občerstvení. Na hřišti se během dne  vystřídalo více než  100 dětí a kolem 200 dospělých. Velké poděkování  patří firmám uzeniny Procházka Žihle a zelenina Macáková Kralovice,které  zasponzorovaly občerstvení pro děti. Dále bychom chtěli poděkovat za  pomoc obci Žihle, hasiči Žihle, psovodi Kladno, HZS Plasy, rodině   Lapáčkových a Čapkových ,Lukáši Praskovi a všem na jednotlivých  stanovištích . Všem členům  TJ Slavoj, kteří se podíleli ať jiz  sladkostmi pro děti nebo přímou pomocí s organizací  celého povedeného  odpoledne.Velkou zásluhu na zdarném průběhu má dobrá duše celé akce  Vendy Rázková. Moc díky a za rok  se těšíme opět nashledanou.

10.6.2023 - Pohádkový les

Video z Národní pouti27.5.2023 - Nové hasičské auto

V sobotu 27.5.2023 obdrželi žihelští hasiči nové hasičské auto jako součást dalšího vybavení žihelské požární zbrojnice.
Na koupi auta se podílely:

obec Žihle             -  627 000,- Kč
Ministerstvo vnitra -  450 000,- Kč
Plzeňský kraj        -  300 000,- Kč


Odpoledne se konala hasičská soutěž, které se zůčastnilo 7 družstev.


6.5.2023 - Národní pouti přálo především počasí


Ještě týden před tradiční žihelskou Národní poutí to s předpovědí počasí  na sobotu 6.května vypadalo všelijak. "Ten" nahoře se však umoudřil a  nakonec poslal do Žihle téměř blankytně modré nebe po celý den. Ten  zahájil jako obyčejně průvod k památníku 273 obětem fašismu. Po  projevech a po státní hymně v podání Žihelského pěveckého sboru se pak  přítomní přesunuli ještě položit květiny na hrob neznámého ruského  vojína. Odpolední program se pak nesl především ve znamení zábavy a  hudby. Děti si užívaly atrakce, rodiče a prarodiče pak kulturní program.  Kromě dechové hudby Kralovanky vystoupilo Duo Kamélie (tedy Hana  Buštíková a Dana Vlková), skupiny Wenda Gang a Hrrr na ně a večerní  program pak vyvrcholil koncertem kapely Žlutý pes s Ondřejem Hejmou.  Publikum roztančily i hity kapely Abba Stars a St.Johny. Ve sváteční  pondělí 8.května pak celou pouť završil závod ve střelbách na pohyblivé  terče u místního rybníku Plivátko.

30.4.2023 - Stavění májky

    
       V neděli 30. 4. 2023 se uskutečnil tradiční pochod čarodějnic a čarodějů spojený se zdobením májky. DDM Raketa společně se Satan Bikers a OÚ Žihle připravily pro děti několik her zaměřených právě na již zmíněný rej čarodějnic a nesmělo chybět oblíbené opékání špekáčků na ohni.                    
         Sluníčko svítilo a tak si malé čarodějnice a čarodějové s chutí zacvičili, vyřešili kalamitu v kotlíku, chytali žábu, sbírali brouky, skládali čarovné puzzle, bojovali o čarodějné kotlíky, nesměl chybět oblíbený let na koštěti a řada dalších zajímavých her. Všichni jsme si užili bezva odpoledne. Tak se těšíme zase za rok na zkušebním letu!!!
                                                                    Jitka Mikutová – pedagogická pracovnice


21-22.4.2023 - Včera, dnes a navždy má za sebou premiéru v narvaném Národním domě

Více  než deset let na sebe nechal čekat třetí závěrečný díl žihelské  trilogie "Včera, dnes a...". Slavnostní premiéra i přidané promítání se  představilo místnímu publiku o víkendu 21. a 22.dubna. Na plátno se  vrátily všechny divácky oblíbené postavičky v čele s ústřední čtveřicí -  manžely Komorousovými (Milada Sandnerová a Otto Huček) a manžely  Janíčkovými (Martina Rambousková a Libor Kulhánek).
První  diváci se do předem vyprodaného sálu začali trousit zhruba půl hodinky  před začátkem. Úderem sedmé večerní přivítal přítomné moderátor večera  Petr Jančařík a postupně si zval na jeviště celou hereckou delegaci.  Promítání samotné vypuklo kolem půl osmé. Největšího ohlasu soudě dle  smíchu a potlesku se pak těšily dva filmové momenty - ústní předání  informace o neúspěšném složení maturitní zkoušky rodičům z úst jejich  syna (Martin Karnet) a především pak erotický taneček Milady Sandnerové v  kostýmu čertice.
Po skončení filmu samotného  se pak diváci dočkali ještě dvacetiminutového dokumentu o vzniku celé  komedie. Salvy smíchu a závěrečný potlesk dával tušit, že divákům se  poslední žihelský amatérský počin líbil a že celá několikaletá práce  dávala smysl, což je největší ocenění pro všechny, kteří se na jeho  přípravě jakkoliv podíleli. DVD s filmem i bonusy je stále k dostání v  žihelské jednotě COOP.11.4.2023 - Sběrný dvůr Žihle

Sběrný dvůr v Žihli je již otevřen každou sobotu od  9,00 do 12,00 mimo 6.5.2023.
11.3.2023 - Oslava MDŽ

Jako každým rokem i v roce 2023 přichystal starosta obce František Procházka pro ženy ze Žihle a okolí oslavu při příležitosti Mezinárodního dne žen. Do požární zbrojnice se 11. března sešlo zhruba 60 žen a mužů všeho věku, kteří si přišli pochutnat nejen na svařáku a výborných koláčích, ale poslechnout si a zatančit na oblíbenou muziku Jiřího Bláhy se skupinou Sebranka. Čtyřhodinová párty se povedla a všichni odcházeli  domů spokojeni. Oslava MDŽ byla zakončením tradičních DÝCHÁNKŮ, které začaly v lendu 2023.

21.3.2023 - Vítání občánků
 

V obřadní místnosti Obecního úřadu Žihle patřil v sobotu 12.března 2023 slavnostní okamžik  novým občánkům. Pozvány byly děti, které se narodily v období od října 2021 do ledna 2023. V úvodu slavnostního okamžiku vystoupily děti z místní základní školy. Poté v obřadní síni přivítal rodiče i nové občánky starosta obce František Procházka. Obec rodinám věnovala malý dárek, pamětní knížku a maminkám kytičku.

 
 

1. Společné foto z leva :
Tamara Kociňáková, Sofie Anna Blahožová, Richard Cafourek, Eliška Horáková, Václav Nekola, Jiří Masopust, Eliška Molcarová
 
 

 
2. Společné foto z leva:
 Adrian Polcar, Vít  Pavelka, Adéla Fialová, Adam Šubrt, Helena Bouřilová, Matěj Havel


21.3.2023 - Včera, dnes a navždy

18.3.2023 - Obecní ples
11.3.2023 - Oslava MDŽ

5.3.2023 - Dětský ples

    
        Tradiční maškarní ples se v letošním roce po několikaleté odmlce konal bez hygienických omezení a všechny děti si jej náležitě užily. Uskutečnil se v neděli 5. 3. 2023 na sále Národního domu v Žihli a účast masek byla ohromující.
           Na všechny účastníky čekala řada zajímavých soutěží zaměřených na téma plesu „Mořský svět“. A tak si děti v průběhu odpoledne zatančily s mořskou vílou, vyzkoušely si vylovil mušle s perlou, naučily se Havajský tanec, sbíraly havajské květy, potrápil je odliv a příliv, uklízely pobřeží, zachraňovaly trosečníka a bojovaly o trůn Neptuna.
           Odpolední program nám zpestřila děvčata z tanečního kroužku Spectrum s nacvičeným vystoupení „ Diskáč“ . Na závěr plesu se konalo vyhlášení soutěže o nejkrásnější masku. Porota to opravdu neměla lehké, ale statečně se s tím poprala a vybrala deset masek v kategorii mladších a starších dětí. Odměnu si odnášela nejen chobotnice, medúza, krab, želva, mořská víla, ale i klaun, pirát, indián, víly, dinosaurus, beruška, zdravotní sestřička, jednorožec, kostka lega či Minecraft.
          Všem přítomným děkujeme za účast a těšíme se na Vás opět příští rok.


 
pedagogické pracovnice DDM
25.2.2023 - Hasičský ples


3.2.2023 - Komunikační služba MUNIPOLIS

MUNIPOLIS je aplikace jak dostávat informace z obce přímo do mobilu.  Mobilní rozhlas pro Žihli. V přiloženém PDF souboru je příloha jak se zaregistrovat.


29.1.2023 - Ledová show s Elsou

    
V neděli 29. ledna po obědě jsme v Národním domě v Žihli přivítali princeznu Elsu, Annu a sněhuláka Olafa z oblíbené animované pohádky Ledové království. Dětské hudební vystoupení plné tance, soutěží a překvapení přilákalo přes 170 dětí a rodičů ze Žihle a širokého okolí. Ještě před úplným začátkem bylo třeba doplnit několik židlí a stolů, aby si měl každý kam sednout. Všechny malé princezny a princové si příchod Elsy přímo vyburáceli a rozhodně nenechali Elsu či rodiče odpočinout.  Elsa a její pomocníci během hodiny a půl dlouhého představení naučili děti několik společných tanečků, odměnili ty nejšikovnější a na konci se i společně vyfotili. Snad se Else u nás v Žihli líbilo a zavítá se na nás se svou show opět podívat.  


28.1.2023 - Volba prezidenta - 2. kolo


21.1.2023 - Myslivecký ples

15.1.2023 - Nedělní lednový dýchánek
K poslechu hrála skupina  duo ToJa z Blovic.14.1.2023 - Volba prezidenta - 1. kolo


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky