Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

AKTUALITY 2012 - 2013
z obce Žihle a okolí

Prosinec 2013 -
Adventní koncerty Žihelského  pěveckého smíšeného sboru


FOTOGALERIE

1.12.2013 -
Mikulášská nadílka pro děti


            V neděli 1. 12. 2013 se konala v požární zbrojnici tradiční akce Mikulášská nadílka pro děti. Na příchozí děti čekalo odpoledne plné her, soutěží, tance a nesměla chybět sladká odměna. Děti si zatančily pod čertovským řetězem, pomohly čertům krapet uklidit peklo tím, že naházely rozsypané brambory do pytle, poházené uhlí zase vrátily do klobouku samotného Lucifera, skákaly v pytli, přenášely uhlí v ošatce a na závěr nesměla chybět tradiční židličkovaná.
             V průběhu odpoledne děti navštívil Mikuláš se svými pomocníky, kteří dětem za básničku rozdávali balíčky plné sladkostí. Pak následovalo vystoupení děvčat z tanečního kroužku Monsters. Vystoupení s děvčaty nacvičila paní Kozová v průběhu dvou měsíců a opravdu se jim povedlo.
            Celou akci pomohl zabezpečit OÚ Žihle, který nám poskytl prostory k pořádání akce a ještě přispěl nemalou měrou na sladkosti do balíčků. Tímto všem velice děkujeme.

                                    Pedagogické pracovnice DDM Radovánek Žihle


FOTOGALERIE

29.11.2013 -
ROZSVÍCENÍ STROMEČKU

Celý měsíc se v Základní i mateřské škole v Žihli zkoušelo jako o život... všichni pilně trénovali svá vystoupení na tradiční akci "Rozsvícení vánočního stromečku". Ten se letos rozsvítil před ZŠ Žihle v pátek 29.11.2013. Vystoupení Mateřské školy bylo roztomilé a všem navodilo příjemnou vánoční atmosféru. Během vystoupení nejmenších dětí dokonce začalo sněžit, takže sněhuláci to byli téměř skuteční. Pak přišly na řadu děti z nižšího stupně s pásmem básniček a písní a totéž pak předvedli i žáci vyššího stupně. Překvapením večera se pak stalo vystoupení Vojty Šimka a Adély Schillerové, kteří zazpívali duet z pera samotného Vojty. Po téměř hodinovém programu se návštěvníci mohli podívat na živý betlém, kteří připravili žáci deváté třídy...FOTOGALERIE
17.11.2013 -
LAMPIONOVÝ PRŮVOD

V neděli 17.listopadu pořádal Obecní úřad Žihle již tradiční lampionový průvod. Ten vystartoval za tónů písně Ať mír dál zůstává... od RH Baru, a to přesně v 17 hodin. Když zástup světel dorazil na prostranství před kostel sv.Václava, přečetl starosta obce František Procházka proslov, ve kterém připomněl jednak historii lampionových průvodů a také zmínil novodobý význam data 17.listopad. Za doprovodu skupin Nazareth nebo Queen se pak nad Žihlí rozzářil ohňostroj. Dojem z něj kazila dost neprostupná mlha, a tak nezbývá než doufat, že příští rok vyjde lepší počasí.

text: Jiří Bláha
foto: Huček Otto


Fotogalerie

16.11.2013 - LAMPIONOVÝ DÝCHÁNEK

Po dlouhých osmi měsících se ženy (ale dnes už nejen ženy) dočkaly dalšího svého posezení s českou lidovou muzikou. Zimní dýchánky v Požární zbrojnici se staly již tradicí a není divu, že se v sobotu 16.listopadu sešlo přes 40 návštěvníků. Tříhodinová zábava se vydařila a svařák doslova tekl proudem - vypilo se ho 10 litrů ! ! !  Další akce jsou v těchto termínech:

sobota 7.12.2013    15:00    Vánoční dýchánek - hraje žihelská skupina ELEKTRON 2013 (s ochutnávkou vánočního cukroví)
neděle 12.1.2014    14:00    Lednový dýchánek - hraje SEBRANKA trio (soutěž o nejlepší chuťovku)
neděle 2.2.2014      14:00    Únorový dýchánek - hraje JAN KUBÍK z Obory  (soutěž o nejlepší jablečný závin)
neděle 9.3.2014      14:00    Mezinárodní den žen - hraje DUO METTRONOM

text: Jiří Bláha
foto: Huček Otto

Fotogalerie
16.11.2013 - LAMPIONOVÁ ZÁBAVA

Druhým rokem se v Žihli uskutečnila Lampionová zábava, která navazovala na odpolední Lampionový dýchánek. Ženám, kterým se nechtělo odcházet brzo domů, se sešlo vcelku dost a Požární zbrojnice se po osmé hodině začala plnit návštěvníky. Nakonec jich dorazilo zhruba 80. K tanci hrála skupina NARYCHLO z Budětic u Sušice. Příjemným překvapením se ukázala parta "Mladotičáků", kteří se výborně bavili a nedošlo ani k žádná vzájemné potyčce s přítomnými žihelskými občany. Akce končila kolem půl třetí ráno, kdy všichni odcházeli posilněni C2H5OH ke svým domovům.

text: Jiří Bláha a Martin Karnet

Fotogalerie


26.10.2013 -
Volby do Poslanecké sněmovny 2013 v Žihli

zdroj Idneszdroj volby.cz


16.10.2013 - VÁNOČNÍ TOUR 2013 Žihelského smíšeného sboru

sobota 30.listopadu, 14:00 - Kralovice, Dům sociálních služeb
neděle 1.prosince, 15:00 - Kostel Lubenec, před rozsvícením vánočního stromečku
neděle 1.prosince, 17:00 - Vroutek u Podbořan, rozsvícení vánočního stromečku - náměstí
pátek 6.prosince, 17:00 - Kostel Potvorov, Mikulášská nadílka
neděle 8.prosince, 17:00 - Zámek Chyše
sobota 14.prosince, 16:00 - Kostel, Rabštejn nad Střelou - akce spojena s vánočními trhy na náměstí
neděle 15.prosince, 14:00 - Kostel na Mouřenci, Annín u Sušice
neděle 15.prosince, 19:00 - Hromnice u Třemošné, Kulturní dům
pátek 20.prosince, 18:00 - Žihle, Dům s pečovatelskou službou
neděle 22.prosince, 17:00 - Žihle, Kostel sv.Václava
5.10.2013 - ARGEMA pobavila Žihli

Populární tuzemská skupina Argema si v rámci svého turné k novému albu s názvem "Pocity" udělala zastávku i v Žihli. Do naší obce se tak vrátila po třech a půl letech. Kromě nových písniček přivezla i pořádnou dávku starých osvědčených fláků, z nichž diváci nejvíce ocenili skladby jako Prohrát není žádná hanba, Tohle je ráj, Vyznání nebo Jarošovský pivovar. Dvouhodinový koncert si nenechali ujít desítky fanoušků z různých vzdáleností. Předkapelou pak bylo blovické rockové seskupení Gallileo. Obecně - přespolních bylo na sále opravdu daleko víc, než žihelských. Akce se ale vydařila, takže co si přát víc...


Text: Jiří Bláha a Martin Karnet
Foto: Martin Kolář

Fotogalerie

27.9.2013 -
Letní noční snímky obce Žihle

Přinášíme vám speciální noční snímky obce Žihle. A jako fotograf můžu potvrdit že fotit v létě je mnohem příjemnější než v zimě při mínus deseti stupních.
27.7.2013 -
Ocenění obce Žihle

Zlatá cihla
v Programu obnovy venkova Plzeňského kraje, jíž jsou oceňovány příkladné stavby realizované v duchu tohoto programu, byla udělena:

V kategorii A – obnova či rekonstrukce památkově chráněných objektů - obci Žihle za záchranu kostela sv. Filipa a Jakuba.


Diplom za vzorné vedení obecní kroniky – obec Žihle


                     Výsledky :
Women
Junior
Hard Tail
Hobby
Elite

Fotogalerie

4.8.2013 -
Letní koncert Žihlelského pěvěckého smíšeného sboru 2013


Letní oslavy obce uzavřelo v neděli 4.srpna vystoupení Žihelského pěveckého sboru v místním kostele sv.Václava. Hodinový program se v zaplněném chrámu Páně nesl v duchu muzikálových a filmových melodií. Zazněly tak například hity jako Lásko má, já stůňu, Znám jednu starou zahradu nebo směs písniček z filmu Balada pro banditu. Vrcholem koncertu pak byl společný zpěv písně - Ta naše písnička česká, při které málokteré oko zůstalo suché.


Fotogalerie3.8.2013 -
Žihelské kulturní léto 2013

775 let obce - toto výročí oslavila Žihle v sobotu 3.srpna u Plivátka. Krátce po třinácté hodině přivítal starosta obce František Procházka přítomné návštěvníky, kteří si přišli vychutnat nejen krásné letní počasí, ale pobavit se přejezdy po lávce, poslechnout si výbornou dechovou kapelu Starovarka z Chebu, nebo se potěšit vynikající kouzelnickou show v podání Martina Boháče. I děti se vyřádily - obří skluzavka a skákací hrad nenechal nikoho chladným. Spousta občanů si také nechala vyrazit pamětní minci k obecnímu výročí. A jak dopadly výsledky lávky?
1.místo v přejezdech na kole obhájil loňský vítěz Stanislav Tureček s časem 26,18 sec., na druhém místě skončil Tomáš Brabec, třetí příčku pak obsadil Lukáš Bláha. Souboj trakařů byl dramatický - první tři místa od sebe dělily opravdu pouze desetiny sekund. 1.místo - Pepa a Fanda Deusovi (11,75 sec), 2.místo - Ivan Rožňanský a Michal Sandner (12,29 sec) a 3.místo - Jan a Tomáš Kulhánkovi (12,56 sec). Skvělou práci odvedli také žihelští hasiči, kteří se postarali o bezpečnost soutěžících a nejednou letos vytahovali kolo či trakař z Plivátka. Poděkování patří i Veronice Dudové a Veronice Vlčkové za skvělou zapisovatelskou službu, časy závodníků pak bedlivě hlídal Vlastimil Šmídl a Pavel Kolář. Každý si pochvaloval i dobroty - o občerstvení se totiž letos postaralo řeznictví Procházka a klub Satan Bikers.
Večerní program občas skropilo pár kapek, které ale byly spíže osvěžující. Na zábavě to nikomu neubralo. Repeletni hráli výborně a hlavní hvězda večera zpěvák David Deyl si vychutnával přízeň především ženského publika. Pes Angel a Lucie Smolíková coby půlnoční překvapení sklidili obrovský aplaus. Kdyby ve dvě ráno nepřišla opravdu velká bouřka a průtrž mračen, tančilo by se asi ještě déle. I tak ale letošní Žihelské léto stálo za to. Potvrzuje to i vysoká návštěvnost. Letní akci si totiž nenechalo ujít na 600 diváků.
Poděkování patří také sponzorům celé akce, zaměstnancům obecního úřadu a několika žihelským obyvatelům, kteří dobrovolně přišli pomoci při stavění a bourání areálu.


Fotogalerie :

Přejezd lávky

Odpolední program

Večerní program


Pro zájmce je připraveno DVD z celého kulturního léta a DVD koncert žihelského smíšeného sboru.
Kontakt viz e-mail v hlavičce.

20.7.2013 -
Žihelský nohejbalový turnaj trojic 2013

V sobotu 20. července 2013 pořádal T. J. Sokol Žihle ve spolupráci s OÚ Žihle již 13. ročník nohejbalového turnaje trojic. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 12 týmů ze Žihle i širokého okolí. Vítězem turnaje se nakonec stalo družstvo „Hradecko“. Smečař vítězného družstva Milan Smola, hrající 1. nohejbalovou ligu za Zruč-Senec, byl zároveň vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje. Poraženým finalistou se stal tým Čendy Součka ze Žatce. Ceny za třetí místo bralo po velkém boji družstvo „3G“ složené z rakovnických nohejbalistů. Již čtvrtý rok po sobě se s bramborovou medailí musel spokojit tým domácího Sokolu Žihle. Velký dík patří i letos sponzorům: T. J. Sokol Žihle, TJ Slavoj Žihle, Pekárna Komi, Unio Velkoobchod, Hospoda na hřišti, RH Bar, Betonárka Bláha, Vodoinstalatérství Pavel Kůsa, Restaurace U Kiliána, místostarosta obce Ivo Grüner a starosta obce František Procházka. Děkujeme občanům obce Žihle za návštěvu turnaje, který letos opět potvrdil velmi vysokou
úroveň a těšíme se příští rok znovu na shledání.

Text: Martin Karnet


Fotogalerie
29.6.2013 -
Dětský den 2013


Vlna povodní zasáhla svým způsobem žihelské děti. Na 1.června totižmístní orgranizace ČSSD ve spolupráci se žihelskými hasiči připravila oslavu Mezinárodního dne dětí. Ta se ale musela z důvodu záplav přesunout na 29.června. To už na cvičišti u Plivátka bylo o poznání lépe. Děti soutěžily o věcné ceny a k vidění byly i ukázky hasičů. Odpoledne si všichni přítomní ohromě užili.


Fotogalerie
15.6.2013 - Hot Rod Dragstrip Contest vol.3 2013


V sobotu 15.6. se na letišti v Hluboké uskutečnil už třetí ročník sprintů auto-moto veteránů a speciálů na 1/8 mile vyrobených do roku 1961. K vidění byly i americké upravené vozy Hot-Rody s osmiválcovými
motory a velice zajímavého vzhledu, dále klasická americká a česká auta. Také mnoho motocyklů české, anglické a americké výroby od třicátých do šedesátých let. Úderem třinácté hodiny začaly samotné závody. Výsledky všech kategorií najdete zde:
http://www.satanbikers.cz/hrripdragconvol32013vysledky.html

Počasí letos Satanům opravdu přálo a během celého dne se na letišti v Hluboké vystřídalo bezmála 2000 návštěvníků. Večer pak pokračovala zábava. Na jevišti se vystřídaly kapely: The Slapdash, Mordors Gang a
Budějcký Křupani. Ze závodů se stává velice pěkná tradice, která má ambici přitáhnout rok od roku stále více a více diváků.
30.5.2013
- TJ Slavoj Žihle - HC Škoda PlzeňFOTOGALERIE


11.5.2013 -
Pouť 2013

Termín pouti byl letos stanoven na víkend 11. a 12.května. Stává se už snad tradicí, že zatímco přes týden sluníčko pálí, o pouťovém víkendu se schová za mraky a rtuť klesne k deseti stupňům Celsia. I tak ale byla letošní pouť velice zdařilá. Už v devět ráno vyhrávala před budovou OÚ Žihle dechovka. V 10 hodin se pak rozešel průvod směrem ke hřbitovu, kde všichni přítomní uctili památku obětem fašismu. Promluvil i někdejší ministr spravedlnosti za ODS Jiří Pospíšil. Dopoledne i odpoledne se na místním víceúčelovém hřišti hrál nohejbal. "A" tým Sokolu Žihle si do tabulky v krajském přeboru připsal jedno vítězství a jednu porářku, "B" tým pak v nedělním okresním přeboru jednoznačně porazil Odlezly. Sobotní odpoledne bylo věnované také zábavě - především děti se dostatečně vyřádily na pouťových atrakcích, dospělí si pak mohli poslechnout největší country hity v podání skupiny Hon na medvídka, hodinku lidové muziky s Honzou Kubíkem a od 16.hodiny bavil žihelské publikum zpěvák Martin Maxa. Večer byl ve znamení taneční zábavy pod širým nebem. Od osmé večerní zahrála žihelská skupina Elektron 2013, s největšími hity Jiřího Schelingera vystoupila populární skupina Repelent a všechno pak dorazila kapela Narychlo z Budětic u Sušice. Velký dík letos patří klubu Satan Bikers, kteří během čtrnácti dní vymysleli a postavili konstrukci nad jeviště a dokázali ho tak skvěle zastřešit. Na stavění a bourání celého areálu před obecním úřadem se v pátek před poutí a v neděli po pouti podíleli i pánové Šírek a Pírko, Holiš, Ernst, Procházka, Píša, Zíka, Pflügner, Löw, Oswald, Churavý a další a další, kteří bezištně přiložili ruku k dílu, aby celá sobotní akce proběhla bez komplikací. A tak se také stalo....


Odkaz - Martin Maxa a skupina Elektron:

Fotogalerie :

Pokládání věnců
Odpolední program
Večerní program
30.5.2013 - Májka 2013

Každým rokem se 30.dubna ve vsích, obcích a městech staví májka. Nejinak tomu bylo letos i v Žihli. Tradiční čarodějský průvod se vydal na svou cestu od budovy Radovánku až na sokolské hřiště u Národního domu. Tam už ležela připravená májka a čekala, až jí děti s radostí ozdobí. Pomocí
techniky ji pak chlapi z klubu Satan Bikers postavili, aby mohla dozorovat nad celou Žihlí. Děti mezitím soutěžily na přilehlém hřišti nebo opékaly buřty. Úderem deváté byla zapálena dnes již legendární  čarodějnice na kole a večer pak už patřil především dospělým. Pravdou také je, že žihelským už několik let po sobě nepřeje 30.dubna počasí a čarodějnická noc více či méně proprší...


Fotogalerie
14.5.2013 - Zima 2013

I když letošní zima byla v průměru dosti chladná, tak stejně jako v minulém roce nenapadlo tolik sněhu, kolik by si příznivci zimních radovánek přáli. Přinášíme aspoň malou vzpomínku, kdy sníh napadl, i když za pár dní roztál.

Fotogalerie
29.3.2013 -
Obecní ples 2013

Na Velký pátek se konal již devátý Obecní ples. Už dva týdny před akcí bylo rozebráno 220 vstupenek k sezení, pořadatelé tak na poslední chvíli přidávali stoly a židle. I tak dorazilo na sál další množství návštěvníků, kteří se museli spokojit s místy na stání. Evidentně to nikomu nevadilo, protože nálada byla od začátku výborná. Úderem osmé nastoupila na jeviště skupina Desperados z Plzně a vytáhla plesající na parket. Po 21.hodině se začala prodávat tombola, a byl o ní velký zájem. Cen totiž bylo historicky nejvíc. Dohromady 357. Hlavní cenu - televizor - si z plesu odnesli manželé Brabcovi. Po jedenácté by se napětí na sále dalo krájet. Výborné akrobatické vystoupení "pole dance" předvedla Romana Zahálková - finalistka Mistrovství ČR v tomto nelehkém oboru - jinak také studentka lékařské fakulty v Plzni. Těsně před půlnocí nastoupila na jeviště po 25 letech obnovená kapela ELEKTRON 2013. Spolu s původními členy - Láďou Polgárem, Leonem Dvořákem a Honzou Plevkou, do jedné ranní hráli i Vlastimil Šmídl, Jiří Bláha, Roman Gracias, Ruda Kouba a Maruška Píšová. Kapela ukončila svou produkci kolem půl třetí, ale poslední návštěvníci opouštěli Národní dům až kolem páté ráno. Devátý Obecní ples se velice vydařil, už teď se začíná připravovat program na ten příští - jubilejní - desátý ples. Velký dík patří všem sponzorům i dalším občanům, kteří se podíleli na jeho organizaci. Zvukařem celé akce byl pan Marek Procházka z Kralovic.


Fotogalerie


21.3.2013 -
První jarní den

Připravili jsme pro vás překvapení na první jarní den. Po několika měsících práce jsme připravili mapu obce Žihle. Doufáme že pomůže mnoha návštěvníkům vyhledat příslušné místo v naší obci. Tuto mapu jsme zařadili do sekce "SLUŽBY".

odkaz zde
10.3.2013 -
Oslava Mezinárodního dne žen

Od listopadu do března se každý měsíc v hasičské zbrojnici opět uskutečnily hudební dýchánky spojené s pojídáním dobré krmě a popíjením lahodných moků. Pětici dýchánků ukončily 10.března 2013 oslavy Mezinárodního dne žen, které si nenechalo ujít na 80 nejen žen a dam ze Žihle. Objevilo se i pár mužů dychtivých popřát něžným polovičkám vše dobré k jejich celosvětovému svátku. Starosta obce František Procházka pak převzal od žihelských žen dar za pořádání pravidelných posezení. Pěkný dřevěný trakař s věnováním vyrobil p.Beneš. Diamantovou svatbu během MDŽ oslavili i manželé Švihovcovi a k narozeninám se přálo i paní Güntnerové. Během pěti dýchánků se v Žihli společně s Jiřím Bláhou vystřídalo několik muzikantů - například: Jan Kubík a Pepa Beneš z Obory, harmonikové duo Luboš Muchna a Vít Bunda nebo Pavel Huda a Láďa Polgar.


Fotogalerie2.3.2013
- Vítání občánků

Vítání čtyř nových občánků patřil sobotní slavností okamžik v obřadní  místností Obecního úřadu Žihle. Pozvány byly děti, které se narodily  v období od září 2012 do letošního února. V úvodu vystoupily děti
z místní mateřské školy s pásmem básniček. V obřadní síni přivítal  rodiče i nové občánky starosta František Procházka. Obec pak rodinám  věnovala bankovní miniúčet se základním vkladem 2000 Kč, pamětní knížku s dárečky a maminkám kytičku.
Společné foto z leva :
Matěj Kočínec       Adam Kočínec                    Štěpánka Dlouhá               Štěpán Chlup

Fotogalerie4.3.2013 -
Recenze na film "Včera, dnes a pozítří"


16.2.2013 -
Žihelský masopust

Další ročník žihelského masopustu se opět vyvedl. Mezi devátou a desátou ráno se v hasičské zbrojnici v Žihli shromáždilo necelých 50 masek. Nevěsta se ženichem – tedy Jaromír Procházka a Roman Gracias se vydali s početnou družinou svatebních hostů napříč Žihlí. V zástupu masek se objevilo několik trestanců propuštěných díky Klausově amnestii a evidentně se jim na svobodě líbilo – kradli, co mohli. Nechyběli pracovníci pekařství, indiáni nebo Mickey Mouse. Večerní zábavu tradičně okořenil svým vystoupením Petr Brabec a jeho variace na Gangnam Style. Nechyběla ani soutěž nebo tombola. Poslední tanečníci opouštěli prostor zbrojnice před čtvrtou ráno.

FotogalerieVolební výsledky druhého kola prezidentských voleb 2013 v Žihli
Volební výsledky prvního kola prezidentských voleb 2013 v Žihli

   Jan Fischer                 23,05 %    154 hlasů

   Miloš Zeman               21,11 %    141 hlasů

   Jiří Dienstbier              20,21 %    135 hlasů

   Karel Schwarzenberg    13,32 %    89 hlasů

   Vladimír Franz              12,28 %    82 hlasů

   Přemysl Sobotka           3,44 %     23 hlasů

   Taťana Fischerová         2,40 %     16 hlasů

   Jana Bobošíková            2,25 %     15 hlasů

   Zuzana Roithová            1,95 %     13 hlasů

Dodavatelem průběžných i konečných volebních výsledků je Český statistický úřad.

Silvestr 2012

           
10.12.2012 -
Deset statečných

Dalším vzácnou návštěvou byl režisér Václav Vorlíček.

fotogalerie


Děkujeme všem kteří navštěvují tyto stránky o obci Žihle a přejeme vám všechno nejlepší v roce 2013.
prosinec 2012 -
Fotogalerie noční vánoční Žihle30.11.2012 -
Rozsvícení vánočního stromu

Tradiční akcí se v Žihli již stalo rozsvícení vánočního stromečku před  budovou Masarykovy základní školy. A tak letos v pátek 30.listopadu opět
vystoupila řada dětí s kulturním pásmem básniček, zpěvu a her na hudební  nástroje. Vystoupily jak děti z obou tříd mateřské školky, tak děti z  nižšího i vyššího stupně ZŠ. K prohlédnutí byl i živý betlém tvořený žáky deváté třídy.


Fotogalerie24.11.2012 -
Brutus v Žihli

Po více než dvaceti letech se do Žihle vrátila 24.listopadu legenda západočeského bigbítu - skupina Brutus. Úderem deváté se spustila salva pocitvých rokenrolů a klávesák Saša Pleska doslova zářil. Dřív než
zaplatíš, Dej se políbit, Dlažební kostka nebo Kdo na to má - všechny tyto hity rozproudily nejen žihelské publikum. Dohromady se na sále vlnilo zhruba 190 návštěvníků. Po skončení 4 hodinového koncertu pokračovala zábava pod taktovkou DJ Honzy Kočínce.


Fotogalerie

17.11.2012 -
Lampionová zábava

Úderem osmé večerní se žihelskou požární zbrojnicí rozezněly tóny skupiny Narychlo, která dorazila z Budětic u Sušice. Odstartovala tak
lampionová zábava a hasičárna doslova praskala ve švech. Přes 100 návštěvníků nejen ze Žihle, ale i z Mladotic nebo Horního Hradiště,
vytvořilo skvělou atmosféru. K dobré náladě přispěla i společenská hra "Kočár", ve které exceloval především starosta obce František Procházka a také Vít Bunda z Mladotic v roli kočího. Celou akci doplnily i největší hity skupiny Olympic a především mistrovské vystoupení Jardy Jimmiho Randáka, který předvedl doslova psí kusy na kytaru. Skupina Narychlo hrála téměř do třetí hodiny ranní. Během večera se skupinou Narychlo vystoupila řada hostů - na kytaru doprovodil skupinu Vlastík Šmídl, pár songů si zabubnoval i Víťa Bunda a píseň Voda živá si vystřihla Petra Rambousková. Dá-li pán Bůh a nepřijde v prosinci konec světa, mohlo by se v lampionové zábavě pokračovat i v roce 2013.17.11.2012 -
Lampionový průvod

I letos se v obci Žihle konal lampionový průvod vedený Sborem dobrovolných hasičů za účasti několika stovek obyvatel Žihle. Přesto, že
lampionoý průvod je především atrakcí pro děti, našlo se letos i dost dospělých, kteří sami zažehli lampion a vyrazili na cestu od RH Baru až
před budovu OÚ Žihle. Právě zde žihelští hasiči odpálili připravený ohňostroj, který letos zakončily dvě mohutné rány a efektní podívaná.
Světelná show tak letos trvala 11 minut. Účast na letošním průvodu byla patrně nejvyšší v celé jeho historii.


FOTOGALERIE17.11.2012 -
Lampionový dýchánek

V sobotu 17.listopadu odstartovala další vlna víkendových dýchánků pro všechny, kteří mají rádi českou lidovou písničku. Pravidelné setkání

ukončí v této sezoně opět oslava Mezinárodního dne žen. A kdy se můžete na další dýchánky těšit?
Pátek 21.prosince 2012 od 17:00 hodin
Neděle 20.ledna 2013 od 14:00 hodin
Neděle 10.února 2013 od 14:00 hodin
Neděle 10.března 2013 od 14:00 hodin

17.10.2012 -
Volby 2012

Volby do zastupitelstev krajů               Senátní volby                                     Druhé kolo
                      


Pro ty které zajímají přesné počty hlasů jednotlivým kandidátům je zde odkaz.
Výsledky se dozvíte kliknutím na křížek u strany


20.9.2012  -
Spuštěny stránky žihelského filmu Včera, dnes a pozítří


9.9.2012
- Panoramatické snímky Žihle - léto

Tak tímto uzavíráme panoramatické snímky obce Žihle. Přinášíme vám snímky ze všech ročních obdobích. V tomto posledním cyklu ale přinášíme více snímků a hlavně takové, které zde ještě nebyly a u některých už ani nebudou. Vylezli jsme na všechny vysoké budovy v Žihli. Můžete se těšin na snímky z obou kostelů v Žihli a pomocí výpočetní techniky jsme sestavili pohled na Žihli z lomu nad Žihlí, který už  bohužel není možný, protože přes stromy již není takový krásný výhled jako býval dříve.

Fotogalerie18.8.2012
- Satans Boneshaker vol.6

V sobotu 18.8.2012 proběhl další závod Satans Boheshaker vol.6. Počasí bylo nádherné, trať byla perfektně připravená a výkony závodníků byly opět na vysoké úrovni.

Výsledky jsou zde

Fotogalerie


Satanbikers cyklomotoklub pořádal již druhý ročník sprintů hot rodů na letišti u Hluboké. Pro ty kteří nebyli nebo nemohli přijít přinášíme videoreportáž Martina Koláře.5.8.2012  
DVD Žihle 2011

Od pondělí 23.července 2011 je nejen pro žihelské k mání v pořadí již třetí DVD mapující život v obci a okolí v uplynulém roce, tedy v roce 2011. Chcete-li si připomenout, jak v roce 2011 vypadala Národní pouť, závody Satan Bikers, Vítání občánků nebo Lampionový průvod, DVD je v prodeji v JEDNOTĚ ŽIHLE a ve VELKOOBCHODĚ UNIO.

21.7.2012    Žihelské kulturní léto 2012 aneb Nebude-li pršet, nezmoknem

Bylo to pěkné sobotní ráno 21.července. Třináct stupňů nad nulou, polojasno, bezvětří. Na plivátku se stavělo jako o závod. Stany, stoly, výčepy, jeviště, lávka… V půl jedné, těsně před začátkem přišla první sprška. Mírná přeháňka. Když během první poloviny vystoupení dechové skupiny Žatečanka začalo pršet jako z konve, ještě pořád někteří věřili, že se počasí umoudří. Ale ve chvíli, kdy o půl páté odpoledne stály na jevišti dva centimetry vody, bylo jasno – letošní Kulturní léto určitě není z nejpovedenějších…..

Tolik ve zkratce. Teď konkrétněji – ani v nejmenším nikdo z organizátorů závodů přes lávku nevěřil, že v takovém počasí bude vůbec někdo chtít závodit. Přesto se našlo 8 párů pro závody v trakařích a 7 odvážlivců pro přejezdy na kolech. Počasí se na chvíli umoudřilo, a tak se ve tři čtvrtě na tři začalo závodit. Do dalšího deště se stihly konat dvě kola přejezdů na bicyklech a jedno kolo závodů dvojic v trakařích. Na samotné vyhlášení výsledků už kvůli počasí vůbec nedošlo, tak vám je předkládáme zde:

KOLA:
místo – Stanislav Tureček (25,1 sec.)
místo – Tomáš Tiesl (21,3 sec.)
místo – Jiří Tiesl (20,9 sec.)

TRAKAŘE:
místo – Simona a Tomáš Tieslovi (14,7 sec.)
místo – Ivan Novák a Dominik Šlapeta (24 sec.)
místo – Tereza a Pavel Kašparovi (25,8 sec.)

Výhry byly předány vítězům dodatečně v prvním pracovním týdnu po závodech. (viz.fotogalerie). Zároveň tímto děkuji Pavlu Kašparovi, Vlastimilu Šmídlovi a Mírovi Procházkovi ml., za pomoc (jako každoročně) při organizaci samotných závodů. Poděkování patří i žihelským hasičům, kteří trpělivě čekali, až se mraky vyprší a následně na pár minut nasedli do loděk a vytahovali z vody „tonoucí“ závodníky a kola.

Zhruba v 16 hodin, když dohrála poslední píseň skvělá dechová kapela Žatečanka, strhla se doslova průtrž mračen. Napětí v organizačním stanu vrcholilo a všichni jsme stáli před rozhodnutím – zrušit akci kompletně, nebo zachránit večerní program rychlým přesunem do Národního domu tak, aby úderem osmé večerní mohla začít plánovaná zábava se skupinou Desperados; což znamenalo v dešti zabalit kompletně připravenou a postavenou zvukovou a světelnou aparaturu, a převézt kompletní výčep včetně baru a občerstvení. Je to vůbec v tak kritickém čase možné stihnout? Sobota ukázala, že ano. Na tomto místě tak patří nesmírný DÍK všem, kteří se na tomto přesunu podíleli. Žihelští v sobotu ukázali, že když jde do tuhého, umí vzít za jeden provaz. Přední dík tak patří chlapcům od zvuku – plzeňské firmě MUSIC PRO, kteří měli tu vůli a odhodlání dvakrát v jeden den kompletně vybalit a přestavět aparaturu na dvou místech. To samé platí o občerstvení, které měl letos pod hlavičkou Slavoje na starosti Michal Churavý a Zdenka a Vlastík Lukavcovi. V neposlední řadě děkuji skupině Allardet, firmě pana Píši, Láďovi Vojtěchovi a Pavlu Šůchovi, kteří hbitě přistavěli svoje dodávky, aby pendlování mezi Plivátkem a Národním domem trvalo co nejkratší dobu. Dík patří i dalším jednotlivcům, kteří přidali ruku k dílu a díky kterým opravdu úderem osmé večerní v Národním domě vypukla tradiční letní zábava.

Tu odstartoval Matěj Kodeš se svou originální a skvělou bublinovou show. (Matěj Kodeš měl původně vystupovat v odpoledním programu na Plivátku, ale byl také tak laskav a počkal v Žihli na diváky 4 hodiny až do večera). Další program byl pak pod taktovkou plzeňské skupiny Desperados. I počasí večer dostalo na chvíli rozum, a tak úderem půl jedenácté začala avizovaná ohňová show skupiny Allardet – improvizovaně v prostoru před Národním domem. Jakmile se diváci vrátili zpátky do sálu, přišel zlatý hřeb večera – na jeviště vtrhnul i s legendární skupinou George and Beetovens zpěvák Karel Kahovec. Příznivci poctivého bigbítu vrněli blahem při hitech Svou lásku jsem rozdal, Paní v černém nebo Poprava blond holky. Kdo se nechytnul do této doby, nezůstal v klidu při vzpomínce na Petra Nováka (skupina George and Beetovens byla léta doprovodnou skupina P.Nováka) s písněmi Co je to láska, Hvězdičko blýskavá nebo Povídej. Korunu všemu nasadil host večera Viktor Sodoma se svým Papouškem Kakadu, Parním strojem nebo legendárním hitem skupiny Matadors s názvem Hush! Rozjeté žihelské publikum odmítalo muzikanty pustit z jeviště, a tak se přidávalo ve stylu tradičních rock’n’rollů šedesátých let. A aby toho nebylo málo, krátce po půlnoci vystoupili se svým překvapením žihelští muži a žihelské ženy. Na přetřes si tentokrát vzali populární pořad „Možná přijde i kouzelník“ se vším co k tomu patří – baletem, tancem, zpěvem a bonbónkem na závěr v podobě Alexandrovců. Zábava končila úderem třetí hodiny ranní a nutno říct, že volba přesunout kompletní večer do Národního domu, se ukázala tou nejlepší volbou daného dne. Tak snad příště a bez pláštěnek!

P.S. Zvláštní poděkování sponzorům: Löw střechy, p. Martin Havlík, Dřevařská a lesnická společnost, Becker Kralovice a Plzeňský kraj.

Za Kulturní a školskou komisi
Jiří Bláha

Fotogalerie
14.7.2012
Žihelský nohejbalový turnaj trojic 2012V sobotu 14.července 2012 pořádal T.J.Sokol Žihle již 12.ročník nohejbalového turnaje trojic. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 13 týmů, a to nejen ze Žihle a blízkého okolí, ale i z Rakovníku nebo Kladna. Celkově kladný dojem z celého turnaje kazil pouze celodenní silný vítr a občasné přeháňky. Vítězem turnaje se s přehledem stalo družstvo „Pentre“ složené z hráčů Nového Strašecí, které za celý turnaj neztratilo jediný set. Druhé místo obsadil kladenský tým „Amálka“ a ceny za třetí místo bralo družstvo s názvem „MKP“. Již poněkolikáté za sebou se s bramborovou medailí musel spokojit tým domácího Sokolu Žihle. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen smečař vítězného družstva Petr Zrubec z Rakovníka. Velký dík patří i letos sponzorům, kteří se zasloužili o velmi pěkné ceny: T.J.Sokol Žihle, TJ Slavoj Žihle, Pekárna Komi, Unio Velkoobchod, Hospoda na Hřišti, RH Bar, Betonárka Bláha, starosta obce František Procházka a místostarosta obce Ivo Grüner. Děkujeme občanům obce Žihle za návštěvu turnaje, který letos opět potvrdil velmi vysokou úroveň a těšíme se příští rok znovu na shledání.

Za T.J.Sokol Žihle
Martin Karnet


Fotogalerie
8.7.2012
XV. Všesokolský slet

Na XV. Všesokolském sletu byli i naši zástupci obce Sokolské ze Žihle. Přinášíme několik fotografií a videa z jejich cvičení.

Fotogalerie
2.6.2012  
Dětský den v Žihli

Fotogalerie
26.5.2012    
Vítání občánků

Vítání pěti nových občánků patřil sobotní slavností okamžik v obřadní místností Obecního úřadu Žihle. Pozvány byly děti, které se narodily v období od září 2011 do letošního února. V úvodu vystoupily děti z místní mateřské školy s pásmem básniček. Do obřadní síně se spolu s rodiči dostavila dvě děvčátka a tři chlapci, které přivítal starosta František Procházka. Obec jim věnovala bankovní miniúčet se základním vkladem 2000 Kč, pamětní knížku s dárečky a maminkám malou kytičku.

Společné foto z leva :
Kateřina Pírková, Jaroslav Štěpánek, Šimon Havlík, Nicol Černá, Jakub TieslFotogalerie

18.5.2012    Slavoj Žihle - HC Plzeň  1929

Ve čtvtek se konalo mimořádné utkání mezi Slavojem Žihle a HC Plzeň 1929. Počasí nám přálo, návštěvníků přišlo velké množství, a proto jsme zařadili tuto akci do aktualit těchto stránek a ne do sportovní sekce. Výsledek nebyl důležitý, hra byla pohledná, šancí na několik zápasů. To ostatně můžete posoudit ze sestřihu těch nejzajímvějších akcí.

Fotogalerie
16.5.2012   
Deset statečných a Ivo Šmoldas

V pátek 11.května 2012 se v Národním domě v Žihli konal již 11.díl pořadu Deset statečných. Pozvání přijal překladatel a glosátor Ivo Šmoldas. Dvě a půl hodiny uplynuly jako voda. Doktor Šmoldas vyprávěl o svých příhodách s kočkami a slepicemi, ale došlo i na politickou debatu o volbě prezidenta nebo názory na činnost finančního úřadu. Pořad tradičně doplňovaly předtočené ankety se žihelskými občany.


Fotogalerie

15.5.2012   
Národní pouť v Žihli

Letos se hlavní program žihelských oslav uskutečnil v sobotu 12.května. Ačkoliv ještě v noci z pátku na sobotu ukazovaly teploměry +20°C, ráno se žihelští probudili do zataženého dne s teplotami, které nepřesahovaly deset nad nulou. I tak ale úderem deváté začala před Obecním úřadem vyhrávat dechová kapela a přesně v deset se na místní hřbitov vypravil průvod, aby uctil památku obětí fašismu. Po oficiální části dne přišla na řadu zábava. Ta se tentokrát přesunula na místní fotbalové hřiště. Od 13 hodin vyhrával orchestr Základní umělecké školy v Plasích pod vedením pana učitele Milana Kůsy. Po 14 hodině nastoupila na jeviště teta Tereza se svým originálním divadélkem pro děti a úderem 15.hodiny vlétl na jeviště legendární Wabi Daněk se svými písněmi Montgomery, Listopad nebo Rosa na kolejích. I přes chladné počasí si na fotbalové hřiště našlo cestu zhruba 350 občanů, jak přes den, tak večer, kdy jeviště zcela zaplnila skupina Repelent. Skvělá zábava trvala téměř do dvou do rána a dle ohlasů ji neunikli ani obyvatelé Přehořova, Odlezel a dokonce i Potvorova, kam se bigbítové tóny Repelentů valily. Nemůžeme samozřejmě zapomenout na sport. V sobotu se utkal žihelský dorost s dorostem dobříčským, zápas skončil nerozhodně 2:2. Muži "B" poměřili síly s kralovickými - výsledek 1:4. V neděli se pak po žihelském trávníku proběhli i muži "A". Zdolali soupeře z Mýta 6:3. I žihelští žáci odcházeli ze hřiště s výhrou, nad Chotíkovem vyhráli 4:1. Fotbalová klání doplnil ještě nedělní nohejbalový zápas Sokola Žihle proti NK Odlezly. Po oba víkendové dny probíhal v centru Žihle stánkový prodej a děti se pochopitelně dostatečně vyřádily na pouťových atrakcích.


Fotogalerie

10.5.2012  
Stavění májky a POCHOD ČARODĚJŮ A ČARODĚJNIC


Rok uběhl jako voda a už konečně nadešel ten správný čas 30. duben, abychom mohli veřejně provětrat košťata a společně se proletět. Sraz všech čarodějů a čarodějnic v kostýmech byl před Radovánkem. Přišli nejen čarodějové samotáři, čarodějnice Elvíra, Halíbela, Pepina, Bludimíra i Saxana, ale i celé čarodějnické rodiny Vrbových a Procházkových, kterým sváteční oděv náramně slušel. Pro začátek nás byla sice menší skupinka, ale to nám nebránilo ve společné cestě za doprovodu hudby z obecního rozhlasu. Úspěšný let všem popřál sám čaroděj nejvyšší pan František Procházka - starosta obce Žihle a zapnul tajemný přístroj plný kouzelnické hudby. Během cesty na čarodějnický rej se naše řady postupně rozšířily a po přistání každý čaroděj či čarodějnice obdrželi mezinárodní letecký průkaz na své koště.
              U Národního domu na nás již čekala připravená májka, kterou začaly děti zdobit barevnými fáborky. Byla opravdu krásná a pestrobarevná. Poté následoval chlapský úkol postavit májku tak, aby odolala nejen větru. Velice pomohla přistavená technika, která práci usnadnila a podstatně urychlila. Než se děti rozkoukaly, tak májka stála jako svíčka a pyšně se rozhlížela do údolí.
               A konečně se mohlo začít soutěžit. Slalom s koštětem kolem černého kocoura zahájil celou sérii soutěží. Dále následoval vrh klády do dálky pod nohou, skákání s míčkem mezi koleny, předávání krabičky od sirek z nosu na nos, slalom s míčkem kolem kuželů, malování na asfalt a také soutěž na čas, kdo nejdříve jednou rukou nandá sirky zpět do krabičky a zavře ji. Soutěžící se postupně přesouvali od soutěží k menšímu ohni a zpět na hřiště.  U ohně se každý si opekl buřty s chlebem, které zajistil OÚ Žihle a tím se posilnil na další soutěžní klání.
           Nedaleko májky se tyčila vysoká hranice dřeva, která byla připravená na večer. Slavnostní zapálení se uskutečnilo v 21.00 hodin, ale to už bylo zahájení oslav pro kouzelnické mistry a čarodějnické dospěláky.
            Všem velkým i malým čarodějům a čarodějnicím přejeme hodně letových hodin bez nehody a   těšíme se na slavnostní setkání opět za rok. Ale tentokrát všichni ve svátečním kouzelnickém oblečení, které k oslavám bezpochyby neodmyslitelně patří.  
               
            Vaše průvodkyně kouzelným odpolednem čarodějnice Halíbela, Pepina a Saxana.


Fotogalerie2.5.2012
Panoramatické snímky obce Žihle
                 jaro 2012

    Pokračujeme v našem seriálu panoramatických snímků. Přinášíme třetí díl JARO.

10.4.2012   
Ples Sokolské župy Plzeňské

30.3.2012 se konal  "Ples Sokolské župy Plzeňské", kde byly předvedeny ukázky vystoupení Sokolské župy Plzeňské. Tyto ukázky budou součástí 150. výročí založení České obce sokolské. Nejdůležitější akcí je XV. všesokolský slet. Protože zde vystupovali i žáci Sokola Žihle, přinášíme fotografie z jejich vystoupení.

Fotogalerie
25.3.2012  
Dětský maškarní ples


              Dětmi dlouho očekávaný maškarní ples se konečně uskutečnil. Čekání na opravený sál Národního domu v Žihli opravdu stálo za to, protože opravené, čistě vymalované a sluníčkem prosvětlené prostředí nám báječně doladilo atmosféru letošního ročníku. V neděli 25. 3. 2012 se přišlo na pestrý program i na „nový sál“ podívat 82 dětí a 85 rodičů a prarodičů.
              Program plný soutěží, her a tancování zaplnil dětem celičké odpoledne. Také na ně čekalo jedno veliké překvapení. A to návštěva přímo z budoucnosti. Transformer se během několika minut zajímavé hudby přímo před zraky diváků proměnil v automobil. Dalším zpestřením bylo taneční vystoupení nejmladších děvčat a jednoho chlapce z tanečního kroužku v Radovánku, které s nimi krásně nacvičila paní Lenka Kozová.
             Účast masek byla na plese opravdu hojná. Navštívilo nás několik sličných princezen, tři Makové panenky i se svým kamarádem motýlem Emanuelem. Dále přijel kovboj na svém oři, kuchař, indiánka, čertíci, andílci, kouzelnice a rozličné tanečnice. Přišla zrzavá Pipi dlouhá punčocha, malé včelky, berušky, klauni, kostra, mušketýr, mažoretka i baletka. Přiletěl králík z klobouku kouzelníka Pokustóna, který rád chroupal mrkvičku a také nás navštívila Sněhurka, ale bez svých kamarádů trpaslíků. Dohled nad řádným průběhem soutěží měl Sherif a k veselému tancování všechny lákal barevný klaun.
             Celým odpolednem nás provázel mluveným slovem a lákavou hudbou Jirka Bláha, kterému tímto velice děkuji za ochotu a spolupráci. Bohatá tombola zakoupená za velkého přispění OÚ Žihle a paní Juhové byla vyprodána do posledního lístečku a snad se i dětem dostatečně líbila. Na závěr báječného odpoledne bylo vyhodnoceno devět nejkrásnějších masek a jim předána sladká odměna od pekařství Paní Komáčkové.
            Jarní počasí za okny nám jednoznačně říká, že čas maškarních je už nenávratně pryč. Alespoň pro tento rok. A tak nám nezbývá nic, než se těšit na další rok a pomalu vymýšlet novou masku.
            Na viděnou za rok.

                                                                         Bc. Mikutová Jitka
                                                                        vedoucí DDM Žihle


Fotogalerie
24.3.2012
Obecní ples

V sobotu 24.března se v Národním domě v Žihli konal již osmý Obecní ples spojený se slavnostní otevřením zrekonstruovaného Národního domu.

Do Národního domu si našlo v sobotu cestu téměř 240 návštěvníků. Obecní ples zahájil krátkým proslovem starosta obce František Procházka. Pak už se do práce pustila skupina Repelent, která skvěle hrála až do půl čtvrté do rána – nového času…

Po 23.hodině zazpíval žihelským své největší hity legendární zpívající bubeník Vítězslav Vávra. „Nálada tady byla skvělá, dal jsem si s místními několik piveček a tu a tam i nějakou kořalku, jsou to broučkové,“ nechala se slyšet hvězda 80.let. Jeho hity Holky z gymplu, Dívka Gloria nebo Holka s citronovou šálou rozvlnily žihelský parket.

Hlavní cenou tomboly byla automatická pračka, ale ani ostatní ceny nebyly k zahození – uzená kýta, divoké prase, fotoaparát, vysavač nebo topinkovač.

Reportáž pro plzeňský rozhlas přijel natočit reportér Lukáš Milota, ke slyšení je zde


Fotogalerie

13.2.2012  
Sobotní dýchánky ukončilo MDŽ


Od listopadu do března se každý měsíc v hasičské zbrojnici uskutečnily hudební dýchánky spojené s pojídáním dobré krmě a popíjením lahodných moků.
Pětici dýchánků ukončily 11.března 2012 oslavy Mezinárodního dne žen, které si nenechalo ujít na 80 žen a dam ze Žihle. Objevilo se i pár mužů dychtivých popřát něžným polovičkám vše dobré k jejich celosvětovému svátku. K tanci a poslechu hrál Jan Kubík a Pepa Beneš z Obory.


Fotogalerie
12.3.2012   
Včera, dnes a pozítří...

Přátelé, kamarádi,
je to neuvěřitelné, ale je to tak... dnes vešel do světa trailer k pokračování žihelské komedie - Včera, dnes a pozítří...
Premiéra v září 2012 (když vše půjde hladce)...


http://www.youtube.com/watch?v=-M4evR5UPCU
27.2.2012 -
Rekonstrukce Národního domu


Dva roky se pokoušela Obec Žihle získat dotaci na kompletní rekonstrukci Národního domu v Žihli. Bohužel bez úspěchu. Zastupitelstvo tak stálo před rozhodnutím – nechat Národní dům být a čekat, kdy spadne sám nebo se pustit do nejnutnějších oprav na vlastní pěst. „Bé“ bylo správně.
Na začátku prosince 2011 se tak pustily do práce dvě žihelské firmy – firma pana Píši a firma pana Sejpky. O zbrusu nové rozvody elektřiny se postarala firma Beneš Elektro Kralovice. Nemalou zásluhu mají i zaměstnanci obecního úřadu, pánové Šírek a Pírko a paní Cafourková s paní Sejpkovou. Fotografie dokumentující průběh rekonstrukce mluví za vše.

První akcí, která by ve zrekonstruovaném sále měla proběhnout je OBECNÍ PLES v sobotu 24.března 2012. Hrát bude skupina REPELENT. Snad vše půjde hladce jako do teď a slavnostního otevření se opravdu 24.března dočkáme.Před opravou
11.12.2011
13.12.2011
16.12.2011
27.12.2011
10.1.2012
11.2.2012
23.2.2012
5.3.2012
13.3.2012
14.3.2012   
NOVÉ
17.3.2012   
NOVÉ
19.3.2012   
NOVÉ25.2.2012 – Masopust

Již osmým rokem vyrazil napříč obcí Žihle masopustní průvod. Úderem desáté se na pochod vydalo 36 masek – namátkou: Petr Brabec a Pavel Kašpar coby nevěsta se ženichem, Otto Huček a Pavel Kolář coby jeptišky, Míra Procházka jako vosa, co ráda píchá, Martina Rambousková, Olča Vintrová, Petra Rambousková a Pavel Ivánek jako Spejbl, Hurvínek, Mánička a paní Kateřina, Marcela Koudelková a Jana Cihelková jako leštiči bot…. Ale v průvodu se objevil i Shrek s Fionou, Fantomas s komisařem Juvem nebo vojáci v plné polní…

Od 20:00 hodin se v Požární zbrojnici uskutečnila tradiční Masopustní zábava, které se zúčastnilo 93 obyvatel Žihle. Tancovalo se a zpívalo až do třetí hodiny ranní. Vrcholem večera bylo vystoupení Petra Brabce, který se po vzoru filmu Transformer během dvou vteřin změnil v trabant… více ve videu…


Fotogalerie

18.2.2012 – Hasičský ples

Z důvodu rekonstrukce Národního domu v Žihli se letošní Hasičský ples uskutečnil v Požární zbrojnici v Žihli, což ve výsledku nikterak plesu neublížilo. Přišlo téměř 100 občanů. Nálada byla skvělá, hudba hrála až do tří do rána a první velkou zkoušku zažil i nový bar, kteří žihelští hasiči vybudovali na přelomu roku 2011 a 2012. Příjemnou novinkou byla i tombola, v níž každý lístek byl výherní. O tom, že se ples povedl svědčí i fakt, že poslední návštěvníci opouštěli Požární zbrojnici až před pátou hodinou ranní.12.2.2012 - panoramatické snímky obce Žihle
                 zima 2012

    Protože podle sledovanosti se panormatické snímky Žihle líbily, budeme pokračovat a dokončíme celý rok. Včera 11.2.2012 bylo krásné počasí, proto jsem vzal fotoaparát a vyrazil. Byla zima, nechtělo se mi jít až k lesu, ale zase jsem nafotil místa, která nebyla focena v podzimní části.
Oprava – dnes 12.2.2012 jsem došel až k lesu a doplnil snímky.
5.2.2012

Únorový dýchánek

Píše se 5.února 201 2 a do hasičské zbrojnice se před 14 hodinou začínají trousit první hosté - nejen ženy, ale i několik pánů. Koná se totiž v pořadí 4.dýchánek s českou melodickou písničkou. Hostem je tentokrát multiinstrumentalista Pavel Huda z Budětic u Sušice. Netrvá dlouho a parket je zaplněn. Dýchánky se v Žihli staly již tradicí a počet návštěvníků se každý měsíc pohybuje kolem 50. Posledním dýchánkem sezony bude oslava MDŽ a to v neděli 11.března od 13:00 hodin.


Fotogalerie5.1.2012 -  panoramatické snímky obce Žihle
                podzim 20114.1.2012

Předčasný silvestr

30.12.2011 se konala předčasná oslava silvestru v hasičské zbrojnici. Zůčastnili se jí převážně účastníci zájezdu do sklípku a pěvecký sbor. Nejdříve byl promítnut film o zájezdu do Brna a návštěva vinného sklípku, dále pokračovala volná zábava a samozřejmě nechybělo půlnoční překvapení. To secvičili žihelští muži. A aby toho nebylo málo dorazila televize NOVA a natočila reportáž jak v Žihli slaví silvestra o den dříve.
ohdata oh data program na kresleni palet eur otto Huček


.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky