Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

AKTUALITY 2014
z obce Žihle a okolí

6.1.2015 - Natáčení "Kurňa co to je"10.12.2014 -
Česko zpívalo koledy i na Plzeňsku

Text : Plzeňský denník

Česko ve středu vpodvečer zpívalo koledy a pět obcí a měst Plzeňska s ním. Nejvyšší účastí se může chlubit severoplzeňská Žihle. U tamního obecního úřadu se sešly tři stovky lidí. Voněl svařák, grog i langoše, před samotným zpíváním hrála místní skupina Elektron 2013, po něm kytarista Vojta Šimek a na závěr Bára Zemanová. Lidé si příjemnou atmosféru pochvalovali, jen bez ledového větru by se obešli.


FOTOGALERIE

28.11.2014 - Rozsvícení vánočního stromu

FOTOGALERIE17.11.2014 -
Lampionový průvod a ohňostroj

FOTOGALERIE1.-2.11.2014 - Svátek všech svatých, Dušičky

Fotogalerie19.10.2014 -
Vítání občánků

Vítání šesti nových občánků patřil nedělní slavností okamžik v obřadní   místností Obecního úřadu Žihle. Pozvány byly děti, které se narodily  v  období od 1.1.2014 do 30.9.2014, přišli pouze čtyři, jeden se omluvil. V úvodu vystoupily děti z místní  mateřské školy s pásmem básniček a písniček. V obřadní síni přivítal  rodiče i nové občánky starosta František Procházka. Obec pak rodinám  věnovala bankovní miniúčet se základním vkladem 2000 Kč, pamětní knížku s dárečky a maminkám kytičku.horní řada z leva do prava:
David Janouškovec, Jan Brunát, Adam Dlouhý, Jakub Pírko


12.8.2014 - Volby 2014 v Žihli - Výsledky

Satans Boneshaker vol.8

23.8.2014

Protože u některých počítačů pokračovaly problémy s přehráváním videa, přecházíme na videa z Youtube. Budete si moci pustit videa v lepší kvalitě. Některé starší budou převedeny.

děkujemeVýsledky :
10.8.2014 - Koncert žihelského sboru


Někteří sice v mírném alkoholovém opojení ze sobotní noci, ale přesto dorazili v nedělní podvečer na další vystoupení žihelského pěveckého sboru. Zazněly písničky jako Cesta, Kometa, Ať smolařům je hej nebo Holubí dům. Narvaný kostel sv.Václava se také stal svědkem předání "Modré stuhy" za společenský život, kterou obec letos získala. Z rukou starosty Františka Procházky ji pro sbor převzala Martina Rambousková. Hodinový koncert místního sboru tak zakončil další Kulturní léto, v jehož rámci se konal.Fotogalerie


9-10.8.2014 - Kulturní léto 2014


Už posedmé se v Žihli konaly závody na rybníce. Letos sláva připadla na 9.srpna a co bylo nejdůležitější - počasí opravdu přálo. Během dne navštívilo louku u Plivátka na 650 občanů, kteří si vychutnali bohatý program. Pro děti byly připraveny atrakce v podobě skluzavek a trampolín, ty odvážnější se pak zúčastnily samotných závodů v přejezdech na trakaři, ale i novou disciplínu - nevyzpytatelnou běžeckou lávku. Čtrnáct dvojic na trakařích a 40 běžících soutěžících mluví za vše. Dík patří tímto tvůrci polystyrenové lávky - panu Josefu Píšovi, který se sám běhu po kvádrech zúčastnil. Odpolední program tvořilo vystoupení Josefa Pospíšila a Josefa Kupilíka, silácká show Jana Filipenského, tanečky dětí z DDM Radovánek nebo koncert kralovické country sestavy Verbež. Večerní program se pak skládal z koncertů tří revivalových kapel - Michal Tučný revival Plzeň, Olympic revival a skupiny Queenie. Někteří návštěvníci si dokonce mysleli, že zpěvák Michael Kluch (téměř dokonalý dvojník Freddieho Mercuryho) zpíval písničky na playback. Nezpíval. Někdo má zkrátka dar od Boha.
Velký dík pak patří všem sponzorům, kteří jakoukoliv formou přispěli, aby se další Kulturní léto v Žihl mohlo konat. Děkujeme také spolkům Satan Bikers a Sboru dobrovolných hasičů, kteří se ujali občerstvení a také zachraňovali tonoucí prostřednictvím loděk. V neposlední řadě pak děkujeme zaměstnancům Obecního úřadu Žihle i dalším dobrovolníkům, kteří se podíleli na výstavbu i demontáž celého areálu.

Text: Jiří Bláha
Foto: Huček Otto

Fotogalerie :

Odpolední program

Přejezd lávky a běh přes rybník

Večerní program

Fotografie - Marián Kozlok

                               19.7.2014 - 15 ročník nohejbalového turnaje
        
                             


14.6.2014 - Hot Rod 2014

Výsledky - zde


Fotogalerie


1.6.2014 - Dětský den

Fotogalerie


23-24.5.2014 - Volby do parlamentu EU 2014

Výsledky voleb v Žihlinázev                                       celkem       v %
Koalice TOP 09 a STAN                     36            19.14
Česká str.sociálně demokrat.                34            18.08
ANO 2011                                           33            17.55
Komunistická str.Čech a Moravy          24            12.76
Občanská demokratická strana             17              9.04
Česká pirátská strana                             8              4.25
Str.zdr.rozumu-NECHCEME EURO    6              3.19
Strana svobodných občanů                   6               3.19
Komunistická str.Českosloven.             6              3.19
Úsvit přímé demokr.T.Okamury           5              2.65
NE Bruselu-Národní demokracie          4             2.12
Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid.               2              1.06
Koalice SP a NO!                                1              0.53
"Strana rovných příležitostí"                   1             0.53
Česká strana regionů                             1              0.53
VIZE 2014                                           1             0.53
Volte Pr.Blok www.cibulka.net            1             0.53
Koalice DSSS a SPE                           1             0.53
Věci veřejné                                        1              0.5310.5.2014 -
Národní pouť 2014

Tak se zase rok s rokem sešel a v Žihli jsme oslavili 69.výročí konce války. V sobotu 10.května vše vypuklo úderem deváté hodiny ráno, kdy se před budovou OÚ Žihle rozezněly první tóny dechovky. V deset hodin se dal do pohybu průvod, který kolem čtvrt na jedenáct dorazil na místní hřbitov k památníku obětem fašismu. Po proslovu starosty obce Františka Procházky si vzal slovo ještě hejtman plzeňského kraje Václav Šlajs. Slavnostní ceremoniál byl zakončen položením věnce u hrobu neznámého ruského vojáka. Mezitím se už na návsi dostaly do varu atrakce a stánkaři. Odpolední kulturní program zahájil v půl druhé Švejk v podání Přemka Kubišty, mezi třetí a čtvrtou vystoupil zpěvák Milan Drobný a o zábavu se postarala i kralovická country skupina Verbež. Ačkoliv se mezi šestou a osmou večerní sneslo na Žihli pár kapek deště, neodradilo to místní od tancovačky pod širým nebem. V osm hodin nastoupila na na scénu místní kapela Elektron a tečku za letošní poutí udělala skupina Mr.Feelgood.


Fotogalerie - dopolední program

Fotogalerie - odpolední program

Fotogalerie - večerní program30.4.2014 - REJ ČARODĚJNIC U OBECNÍ MÁJKY


                 Tak se nám sešel rok s rokem a už je tady zase 30. 4. 2014 a to znamená tradiční sraz všech čarodějů a čarodějnic. I v letošním roce se akce konala ve spolupráci s OÚ Žihle a Satanbikers.
                 Pochod všech v čarodějů vycházel od budovy Radovánku za poslechu hudby z obecního rozhlasu. Po příchodu na hřiště za Národním domem nastal ten pravý čas na soutěže a zábavné dovádění všech přítomných. Děti si mohly vyzkoušet let na koštěti, hod kroužkem na cíl, kroket s koštětem, uvařily kouzelné lektvary a zahrály si hru na „Zlou čarodějnici“. V průběhu sportovního zápolení jsme ještě společně ozdobili májku barevnými fáborky a také si opekli buřty.
                Celá akce se velice vydařila i vzhledem ke slunečnému počasí. Každý si zde našel zábavu dle svého uvážení i věku. Pro rodiče později večer konečně nastal toužebně očekávaný čas, kdy se zapálila připravená velká vatra i s postavou čarodějnice.
               Zkouška létání košťat je pro letošní rok za námi a celý rok čekání na další povolené lety bohužel před námi. Tak milé čarodějnice nezapomeňte rychle uschovat košťat na půdu a pilně trénovat kouzlení a přeměňování na další sraz.
                                                                     pedagogická pracovnice


FOTOGALERIE

Divadlo Pluto 14.5.2014

29.3.2014 -
Obecní ples 2014


Jubilejní desátý Obecní ples, který se 29.března 2014 konal v Národním domě v Žihli byl v mnoha ohledech výjimečný. Už samotný fakt, že se jedná o desátý ples, naznačoval, že to nebude ledajaký večer. A nebyl. Za všechno budou mluvit čísla. Díky sponzorům se podařilo dát dohromady 437 cen. V historii obecních plesů naprostý rekord. V době uzavření pokladny bylo v sále 260 návštěvníků (míst k sezení bylo 237). Zajímavé jsou i počty, které se ukázaly až po ranním kuropění. Vypilo se například 560 piv (z toho jen 55 piv měla na lístku kapela), 100 minerálních vod Mattonni, 50 Red Bullů a 6 a půl litru zelené... Dámy v krásných šatech, galantní pánové, vystoupení Marka Černocha a skvělá kapela Starovarka z Chebu. Takový byl desátý Obecní ples. Co na tom, že někdo nedoběhl včas s velkou potřebou na pánský záchod a někomu nesedla kombinace alkoholu a obsah svého žaludku hodil pod stůl...? to k tomu zkrátka patří.

Text: Jiří Bláha
Foto: Huček Otto, Martin KolářFOTOGALERIE


16.3.2014 -
Vítání občánků

Vítání osmi nových občánků patřil nedělní slavností okamžik v obřadní   místností Obecního úřadu Žihle. Pozvány byly děti, které se narodily  v  období od září 2013 do letošního února. V úvodu vystoupily děti z místní  mateřské školy s pásmem básniček a písniček. V obřadní síni přivítal  rodiče i nové občánky starosta František Procházka. Obec pak rodinám  věnovala bankovní miniúčet se základním vkladem 2000 Kč, pamětní knížku s dárečky a maminkám kytičku.horní řada z leva do prava:
Balázsová Klaudie Ella, Dvořák Ondřej, Novák Vítek, Prasková Laura, Sanglová Pavla
sedí z leva do prava:
Löwová Romana, Rozmarová Ema, Lukáčová KateřinaFOTOGALERIE
15.3.2014 -
Žihelský smíšený pěvěcký sbor v Touškově

FOTOGALERIE

Video z plesu

Sbor na hlavním nádraží v Plzni
9.3.2014 -
MDŽ v Žihli

V neděli 9.března se v žihelské požární zbrojnici zase po roce sešly ženy všeho věku, aby oslavily svůj svátek. Našlo se i pár mužů, kteří ženám dělaly doprovod. Ti pak ale de facto neslezli z tanečního parketu, protože o ně byl velký zájem. K tanci a poslechu hrálo duo Metronom – Jan Podroužek a Milan Kůsa. Ženám se nechtělo domu, ale všechno má svůj konec a tak nezbývá, než se zase těšit na listopad tohoto roku, kdy začne zase první z pětice dýchánků.


FOTOGALERIE6.3.2014 -
Indiánské léto 2014 - tábor POHODA
                                               
22.2.2014 - Hasičský ples

V sobotu 22.února se konal další hasičský ples. Sál byl opět naplněn k prasknutí a nově vyleštěné parkety se prohýbaly pod tanečky přítomných. Jako každý rok i letos byla tombola bohatá a všichni si přišli na své. Hasičský ples tak byl takovým pěkným startovním bodem k jubilejnímu výročí, které v roce 2014 žihelští hasiči slaví.

5.4.2014 -
KLEC BLÁZNŮ

Vážení,

Obecní úřad Žihle pořádá zájezd do Divadla Radka Brzobohatého na představení

KLEC BLÁZNŮ

Zájezd se uskuteční dne 5.dubna 2014. Začátek představení je v 15:00 hod.
  Odjezd autobusu bude upřesněn při předání vstupenek
Vstupenky jsou umístěny ve   4, 5 ,6  řadě v přízemí.
Cena vstupenky:          289,-Kč
Doprava autobusem – zdarma
Součástí této nabídky je i informace o divadelním představení.  

Pokud máte zájem o zájezd na divadelní představení, sdělte nám počet míst
na tel. č. 373 399 038 p. Kašparové, nebo e-mail: matrika@obec-zihle.cz nejpozději do 10.3.2014  Po tomto datu neobsazená místa budou nabídnuta dalším zájemcům. V případě velkého počtu účastníků budou místa obsazována dle pořadí přihlášení.

Další informace Vám ráda poskytne p. Kašparová. na tel. č. 373 399 038, nebo přímo na OÚ Žihle.  

  František Procházka          starosta obce


Klec bláznů

Klec bláznů je název nočního podniku v Saint-Tropez. Hvězdou travesti show je Albín. Už dvacet let žije s Georgesem, jehož syn se chce zasnoubit s dcerou poslance, který svou kariéru postavil na hlásání řádu a morálky. Maminka s tatínkem, které ve skutečnosti tvoří Albín a Georges, musí před rodiči snoubenky nastolit zdání "normálnosti" a nezpochybnitelné morálky. Klec bláznů se v sedmdesátých letech stala nejúspěšnější francouzskou divadelní komedií, podle níž byl o dva roky později natočen film. Ten byl pak ve třech kategoriích nominován na Oscara, vyhrál Zlatý glóbus a jeden z hlavních představitelů získal Césara a Donatellovu cenu.


Autor: Jean Poiret
Režie: Robert Bellan
Hudba: Ondřej Brzobohatý
Hrají: Ernesto Čekan, Tomáš Racek, Vojtěch Hájek, Petr Oliva, Hana Gregorová/ Dagmar Čárová, Kateřina Velebová/ Irena Máchová, Antonín Hardt, Jiří Chvalovský, Petr Vágner/ Přemysl Pálek, Michal Roneš, Pavlína Mourková, Jan Duhajský
Délka: 2 hod. 45 min. ( včetně pauzy )
Pauza: 1 ( 15 min. )


více informací na: www.divadlorb.cz

20.2.2014 -
Radovánek vás zve:

MASOPUST 22.2.2014                              Předvelikonoční jarmark 6.4.2014                     Přehled táborů na rok 2014
                                       8.2.2014 -
Masopust v Žihli

Jubilejní 10.ročník žihelského masopustu nemohl dopadnout lépe. Na 50 masek vyrazilo v sobotu 8.února 2014 v 10 hodin od hasičské zbrojnice. První zastávka byla pochopitelně u starosty Františka Procházky, který průvodu dal zelenou a mohlo se vyrazit. Počasí přálo - bezvětří, sluníčko a sedm stupňů nad nulou opravdu nenaznačovalo únor. Kapela hrála jako o život a masky se rychle přesouvaly od domu k domu. Ženicha s nevěstou letos ztvárnili bratři Mudrové. V průvodu se objevili ale i další známé postavičky: celé rodina Simpsonova, želvy Ninja, piráti z Karibiku a nechyběl ani medvěd. Zpátky do hasičárny dorazil průvod lehce před čtvrtou a všichni se odešli domů připravit na večerní zábavu. Ta začala přesně ve 20 hodin pod taktovkou uskupení Sebranka trio. Jako hosté vystoupili například Richard Bunda, Jirka Svatoš, Vlastimil Šmídl nebo Petra Rambousková. Sál hasičské zbrojnice doslova praskal ve švech. Zhruba 110 návštěvníků se bavilo až do druhé hodiny ráno. Vydávala se tombola, hlavní cenu si odnesla Petra Maroušková. Kolem 23.hodiny došlo i na večerní překvapení, které připravil Petr Brabec. Šlo o novodobé ztvárnění básně K.J.Erbena - Polednice. Víkend to byl vydařený, tak zase za rok naviděnou.Společné foto

Fotogalerie - průvod

Fotogalerie - večerní zábava


25.1.2014 - Dětský maškarní ples

V sobotu 25.ledna pořádal DDM Radovánek další dětský maškarní ples. Kromě soutěží a vyhlášení nejlepších masek viděli přítomní dvě taneční vystoupení a děti si odnesly řadu zajímavých výher z tomboly. Do soutěží se zapojili i rodiče a všichni si odpoledne náramně užili. O čemž svědčí přiložené fotografie.


Fotogalerie
31.1.2014 -
Sebranka trio4.1.2014 -
Nový rok 2014

Děkujeme všem za návštěvnost našich stránek a přejeme vám v novém roce 2014 mnoho štěstí a zdraví.
Vaše názory můžete vyjádřit na našem blogu (služby).

Fotogalerie půlnočního ohňostroje


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky