Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

AKTUALITY
z obce Žihle a okolí

Silvestr 2015

FOTOGALERIE


V ŽIHLI ZPÍVALO KOLEDY 400 LIDÍ


Celé Česko ve středu večer zpívalo s Deníkem koledy. Do akce se i letos zapojilo Plzeňsko, kde se zpívalo celkem na pěti místech. Jedním z míst bylo například Obchodní centrum Olympia v Plzni. Během odpoledních hodin zde vystoupily například dětské sbory Jiřičky nebo  Andílci. Krátce před šestou hodinou, tedy pár minut předtím, než Plzeňané začli zpívat, bylo na místě zhruba 200 lidí.
Dvojnásobek lidí dorazil do Žihle na severním Plzeňsku. Zpívání se tu stejně jako loni spojilo s adventním jarmarkem, prodává se zde jídlo, pití a různé dekorační předměty. Velcí i malí měli připravené zpěvníky a čekali, až se z rádia ozve pokyn. Letos jsou Žihelští připraveni i na špatné počasí, mají totiž kryté pódium. Po zpívání koled a velkém potlesku, kterým se Žihelští po právu odměnili, následuje koncert kapely Třetí míza. Pak na pódium vyskočí finalista SuperStar Zbyněk Drda. Zábava je v Žihli zkrátka v plném proudu.
Dalším místem, kde se zpívaly koledy, byl prostor u betlému u Havránků ve Zruči-Senci, kam dorazilo zhruba 40 lidí.
Kromě Olympie a Žihle se tento rok zpívají koledy také u stacionáře Domovinka v Plzni a v Lukové. Ve Stacionáři Domovinka se zpívání účastnilo 30 lidí, převážně zdjších klientů.
K akci regionálních Deníků Česko zpívá koledy se tento rok připojilo přes 720 míst z celé České republiky i ze zahraničí.

Článek byl přejat z Plzeňského Deníku.FOTOGALERIE


ŽIHELSKÝ SBOR VYJEL NA SVÉ NEJVĚTŠÍ TURNÉ

Šestým rokem zpívá Žihelský sbor, kde se dá. Letos ovšem vyrazil na své doposud nejnáročnější turné, které čítá 21 zastávek. Přinášíme Vám přehled toho, kam můžete za sborem vyrazit a také si můžete přečíst článek, který o sboru vyšel v Plzeňském Deníku

Plakát s koncerty

Článek v Plzeňským Deníku27.11.2015 -
ROZSVÍCENÍ STROMEČKU


Už od začátku školního roku se Základní i mateřská škola v Žihli připravují na svá vystoupení, kterými se pak prezentují v rámci akce "Rozsvícení vánočního stromečku". Ten se letos rozsvítil před ZŠ Žihle v pátek 27.11.2015. Vystoupení dětí z MŠ bylo roztomilé a všem navodilo příjemnou vánoční atmosféru. Program byl letos opravdu pestrý a bohatý, protože svou troškou do mlýna přispěly opravdu všechny třídy ZŠ. Dohromady tak letos před školou vystoupilo přes 150 dětí.  Více než hodinový program byl zakončen dechberoucí ohňovou show tří bratrů Kulhánků. Na závěr se mohli návštěvníci programu podívat na živý betlém, který připravili žáci deváté třídy...FOTOGALERIENEJLEPŠÍ KRONIKU V KRAJI MÁ ŽIHLE

Nebývalý úspěch zažívá v posledních dnech kronikář obce Žihle, pan Jaroslav Vintr. Díky svému mistrovskému umění v letošním roce vyhlašování nejlepších kronik obsadil první místo. O tomto úspěchu informovala většina nejen krajských důležitých médií. Přinášíme Vám reportáže alespoň některých z nich.

Články v novinách :

Plzeňský deník
Novinky
Plzen.cz

Český rozhlas Plzeň (reportér Lukáš Milota):
17.11.2015 - LAMPIONOVÝ PRŮVOD

V úterý 17.listopadu pořádal Obecní úřad Žihle již tradiční lampionový průvod. Ten vystartoval za tónů písně Ať mír dál zůstává... od RH Baru, a to přesně v 17 hodin. Když zástup světel dorazil na prostranství před kostel sv.Václava, přečetl starosta obce František Procházka proslov, ve kterém připomněl jednak historii lampionových průvodů a také zmínil novodobý význam data 17.listopad. Celou akci ukončil ohňostroj doprovázený majestátní hudbou.


FOTOGALERIE
25.10.2015
- Vítání občánků

Vítání osmi nových občánků patřil dne 25.října 2015 slavností okamžik v obřadní místnosti Obecního úřadu Žihle. Pozvány byly děti, které se narodily v období od listopadu 2014 do srpna 2015. V úvodu vystoupily děti z místní mateřské školy s pásmem básniček a písničkou. Do obřadní síně se spolu s rodiči dostavila tři děvčátka a pět chlapců, které přivítal starosta František Procházka. Obec jim věnovala bankovní miniúčet se základním vkladem 2000 Kč, pamětní knížku s dárečky a maminkám malou kytičku.Foto z leva :

Horní řada:  Kryštof Chlup, Dominika Janouškovcová, Josef Šimek, Vojtěch Novák, Lilien Rose Kauznerová, Adam Rusý
Dolní řada
:  Jáchym Rožňanský, Vendula Krausová


Taneční maraton

Přes veškerou snahu se nám nepodařilo sehnat výsledky soutěže tanečního maratonu, který se konal 17.10.2015.

Tímto se omlouváme všem soutěžícím a přinášíme fotogaler
ii a video ze soutěže.

FOTOGALERIE

1.8.2015 - Kulturní léto

Tradiční Žihelské kulturní léto se letos konalo přesně v polovině prázdnin - 1.srpna 2015. Odpoledne u místního rybníku Plivátko vyplnila country skupina Třetí míza a taky Fešák Píno s více než hodinovým programem pro děti. Se svým vystoupením potěšily i děti z DDM Raketa. Samozřejmě se jezdilo přes lávku na trakařích a běhalo po pohyblivých deskách přes vodu. Ovšem největší atrakcí se letos stala skupina jednokolkařů, kteří pro potěšení své i diváků zkusili štěstí přejet dřevěnou lávku jen s jednokolkou. A některým se to opravdu povedlo.
Večerní zábavu obstarala plzeňská formace Jenny párty Band a chvilku před půlnocí se svou kapelou vystoupila populární zpěvačka Bára Zemanová. Tančilo se a zpívalo až do brzkého nedělního rána. Jak už to bývá - Žihelské kulturní léto 2015 se opět povedlo.FOTOGALERIE - odpolední program

FOTOGALERIE - odpolední + večerní program

5.7.2015 - POVODEŇ

Nedělní sváteční podvečer 5.července se pro občany ve spodní části Žihle změnil v peklo. Nejdříve to vypadalo na přijemný déšť, který zaleje vyprahlé zahrádky po dlouhotrvajícím horku. Zahrádky nakonec skončily ale úplně jinak. Hodinu a půl trvající průtrž mračen způsobila lokální záplavy a vytopila několik sklepů i samotných domů. Pamětníci si shodují, že něco podobného zažila Žihle naposledy v roce 1979. Následující video nepotřebuje další komentář.


FOTOGALERIE

17.6.2015 - ŠKOLNÍ AKADEMIE

Školní rok 2014/2015 přinesl Masarykově Základní škole několik změn. Jednou z nich bylo uspořádání tradiční školní akademie v Národním domě v Žihli. Léta se totiž představení, které si připravily děti pro své rodiče, odehrávala ve velké školní tělocvičně. A bylo se na co dívat. Písnička střídala taneček, taneček písničku, písnička scénku, scénka hru na hudební nástroj. Z hodinové show prvního stupně, ve které nechyběla ani světelná show ovládaná žáky deváté třídy, odcházeli všichni rodiče i kamarádi účinkujících s nadšením.

FOTOGALERIE

29.5.2015 - Noc kostelů

První ročník Noci kostelů v Žihli přilákal do kostela sv.Václava na 150 lidí. Nejen občané Žihle si přijeli se zájmem poslechnout přednášku paní doktorky Bukačové, ale využili času i k prohlédnutí zázemí kostela - varhan, sakristie i věžních hodin, u kterých poskytoval odborný výklad p.Procházka. Úderem sedmé večerní pak začal koncert pana Josefa Ilti, který zazpíval několik písní z repertoáru Karla Kryla. Celou akci organizovala paní Milada Sandnerová za podpory kulturní komise obce Žihle.

FOTOGALERIE

8.-10.5.2015 - Národní pouť

Ku příležitosti 70.výročí osvobození připravila jako každoročně obec Žihle Národní pouť. Program byl tentokrát třídenní a velmi bohatý. První změnou, které si jistě všimli nejen občané obce Žihle, ale i další návštěvníci oslav - je nový "poutač" k návštěvě památníku 273 obětí fašismu. Po proslovu Františka Procházky u společného hrobu pak zazněla česká a evropská hymna v podání Žihelského pěveckého smíšeného sboru. Odpolední program odstartovala pak dechová kapela Nýřaňanka, country bluegrassové uskupení Straw Hat a hlavní hvězdou odpoledne byla zpěvačka Naďa Urbánková se skupinou Bokomara. O večerní zábavu se již tradičně postarala skupina Elektron, kterou úderem jedenácté hodiny vystřídala formace A.P.U. Band. Tančilo se téměř do třetí hodiny ranní a bar skvěle vedený Satany byl stále v obležení spokojených návštěvníků. Během celého víkendu se děti dostatečně vyřádily na pouťových atrakcích a na své si přišli i milovníci sportu - hrál se fotbal, nohejbal a u Plivátka se tradičně střílelo na pohyblivé terče v rámci Memoriálu Josefa Kozy. Víkendové oslavy pak završil nedělní koncert Žihelského pěveckého sboru, který opět přitáhl do kostela sv.Václava přes 200 diváků.


FOTOGALERIE - dopolední program

FOTOGALERIE - odpolední program30.4.2015 -
Stavění májky

Jako každým rokem, i letos se úderem 17 hodiny vypravil rej čarodějů a čarodějnic od Domu dětí a mládeže na pochod k obecní májce k Národnímu domu v Žihli. Tam na všechny přítomné čekala nejen spousta her a opékání buřtů, ale i vysoký, mohutný strom, který děti ozdobily krepáky, aby jej mohli chlapci ze Satan Bikers postavit. To se také stalo. Večer pak děti vystřídali rodiče a popíjelo se až do brzkých ranních hodin.


FOTOGALERIE
Výlukový řád ČD

28.3.2015 - Obecní ples


V pořadí už jedenáctý Obecní ples se uskutečníl v sobotu 28.března v Žihli. Jako již tradičně byl provázen hojnou účastí hostů nejen domácích, ale i přespolních. Úderem osmé hrábla do strun chebská kapela Starovarka, která rozparádila publikum natolik, že několik desítek přítomných dám ve večerních róbách tančilo kolem druhé hodiny po půlnoci na stolech. O tom, že zábava byla bujará svědčí i fakt, že během večera se totálně vyprodaly zásoby zelené, jägermeistera a višně. O půlnoční překvapení se postaral žonglér Kašpar Klepal známý ze soutěže Talentmania. Nicméně největším překvapením pak bylo losování hlavních pěti cen tomboly. Z pěti finalistů se přihlásili pouze čtyři a hlavní výhra (notebook) tak zůstala nevyzvednuta. Byla však uschována pro tombolu v roce 2016. Děkujeme také všem sponzorům a dobrovolníkům, kteří přispěli k pohodlnému průběhu celého večera.


FOTOGALERIE
15.3.2015 - Maškarní  ples

15.března se v Národním domě v Žihli sešly masky všeho druhu a věku. Konal se totiž tradiční dětský maškarní ples pořádaný Domovem dětí a mládeže Radovánek. Téměř 60 dětí protancovalo celé odpoledne a soutěžilo se svými kamarády i rodiči.

FOTOGALERIE

8.3.2015 - Mezinárodní den žen


Jako každým rokem i v roce 2015 přichystal starosta obce František Procházka pro ženy ze Žihle a okolí oslavu při příležitosti Mezinárodního dne žen. Do požární zbrojnice se 8.března sešlo zhruba 70 žen všeho věku, které si přišly pochutnat nejen na svařáku a výborných koláčích, ale také na dechové hudbě Pavla Saka. Čtyřhodinová párty se povedla a ovíněné dámy odcházely spokojeně rovným krokem do svých domovů.


FOTOGALERIE

12.2.2015 - Hasičský ples


6.3.2015 - Sebranka trio

Březnová zpívaná
RH Bar pátek 6.3.2015  20,00


22.2.2015 - Dýchánek

V pořadí čtvrtý nedělní dýchánek se uskutečnil 22.února v Požární zbrojnici. Nejen lidové, ale i moderní písně zařadila do svého repertoáru Sebranka a tančilo se opravdu ostošest. Další - poslední dýchánek, se uskuteční v neděli 8.března 2015 v rámci oslav Mezinárodního dne žen. Hrát bude Dechová kapela Pavla Saka.

FOTOGALERIE


4.2.2015 - Masopust v Žihli - 14.2.2015

Už po jedenácté vyrazil v sobotu 14.února obcí Žihle masopustní průvod vedený ženichem (Petrem Rambouskem) a nevěstou (Jaroslavem Vintrem). Průvod čítal 43 masek, mezi nimiž nechyběli doktoři, andělé nebo jeptišky. Průvod se letos rozešel opravdu pozdě, končilo se až před pátou hodinou odpoledne společným tancem před Požární zbrojnicí. Večer se tradičně konala masopustní zábava s hudebním uskupením Sebranka. Téměř všechny hlavní ceny v tombole vyhrála Jana Cihelková. Půlnoční překvapení obstaral Petr Brabec, díky kterému si žihelské publikum vychutnalo Micka Jaggera ze skupiny Rolling Stones.

FOTOGALERIE

ČR Plzeň - záznamy z vysílání
živý vstup
minireportáž
nedělní zprávy10.1.2015 - Myslivecký ples18.1.2015 - Dýchánek

FOTOGALERIE

1.1.2015  0:15 - Silvestrovská půlnoc - ohňostroj

FOTOGALERIE


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky