Přejít na obsah

Hlavní nabídka:


Půlnoční ohňostroj v ŽihliPřejeme návštěvníkům těchto stránek všechno nejlepší v roce 2019.12.12.2018 - Rozsvícení vánočního stromu a zpíváme s českým rozhlasem

24.11.2018 - Listopadový dýchánek

17.11.2018 - Lampionový průvod

    
V sobotu 17.listopadu 2018 pořádal Obecní úřad Žihle již tradiční lampionový průvod. Ten již tradičně vyšel od RH Baru, a to přesně v 17 hodin. Když zástup světel dorazil na prostranství před kostel sv. Václava, starosta obce, František Procházka přednesl proslov, ve kterém připomněl jednak historii lampionových průvodů a také zmínil novodobý význam data 17.listopad. Tento proslov byl zakončen státní hymnou. V závěru celé akce se za doprovodu hudby pak nad Žihlí rozzářil překrásný ohňostroj.

10.11.2018 - Vítání občánků

V obřadní místnosti Obecního úřadu Žihle patřil v sobotu 10.listopadu 2018 slavnostní okamžik šesti novým občánkům. Pozvány byly děti, které se narodily v období od října 2017 do června 2018. V úvodu slavnostního okamžiku vystoupily děti z místní základní školy. Poté v obřadní síni přivítal rodiče i nové občánky zástupce obce Jiří Bláha. Obec rodinám věnovala malý dárek, pamětní knížku a maminkám kytičku. 
Společné foto z leva :
Ondřej Maňák, Patrik Rázek, Matěj Šubrt, Monika Havlíková, Pavel Týr, Agáta Lovecká


Dne 30.10.2018 od 18:00 hod. se uskutečnilo Ustavující zasedání zastupitelstva obce Žihle.

Ve dnech voleb 5. – 6. října 2018 bylo zvoleno těchto 15 zastupitelů:
Jiří Bláha, Ivo Grüner, Miroslav Holiš, Jan Huček, Jan Janouškovec, Mgr. Pavel Kašpar, Pavel Klíma, František Procházka, Jaromír Procházka, Martina Rambousková, Ing. Václav Šmídl, Mgr. Vlastimil Šmídl, Pavel Vojtěch, Milan Worzischek, Aleš Zíka.

Na ustavujícím zastupitelstvu byl zvolen:
Starosta obce: František Procházka
Místostarosta obce: Ivo Grüner
Členové rady: Jan Janouškovec
Jan Huček
Martina Rambousková

Kontrolní výbor:  př. Pavel Vojtěch
                      Členové: Mgr. Pavel Kašpar
Petra Šuchová
Petr Brabec
Milan Worzischek

Finanční výbor: př. Jaromír Procházka
  Členové: Miroslav Holiš
Jaroslav Liška
Pavel Klíma
Ing. Václav Šmídl


14.10.2018 - Volby 2018 senát 2 kolo
6.10.2018 - Volby 2018


      

15.9.2018 - SETKÁNÍ KE 100. VÝROČÍ VZNIKU ČR A 81. VÝROČÍ ÚMRTÍ T.G.M.


Dne 15. září 2018 se na Hluboké uskutečnilo setkání ke 100. výroční vzniku ČR a  pietní akt u pomníku T.G. Masaryka.  Z náměstí na Hluboké ve 14 hodin vyšel průvod k památníku T.G. Masaryka,  v čele se starostou obce Františkem Procházkou. U památníku T.G. Masaryka, kam průvod v krásném podzimním počasí došel, zazpíval Žihelský pěvecký sbor Českou hymnu. Poté položil starosta obce k pomníku věnec, a připomněl život T.G. Masaryka a významné události první republiky. Na konec celé akce zazpíval Žihelský pěvecký sbor píseň „Ach synku, synku“.
Všichni účastníci tohoto vzpomínkového setkání se přesunuli na náves v Hluboké, kde do večerních hodin hráli heligonkáři Aleše Rusňáka.
25.8.2018 - Ohnivý festival Žihle

První  ročník  Žihelslého festivalu se konal 25.8. 2018, na Sokolském hřišti,  kde jinde než  v Žihli.
Přes   den se ukázali  známí  žongléři se svými  workshopy -  Tomáš  Bartoš,   Juraj  Juggling,  nebo třeba Michal Čapek. Při  odpoledních divadlech se  nám  představil Plzeňský  spolek Žongléros Ansámbl, který předvedl  své  vtipně  podané žonglérské představení  Lav-ina Pub,  kde jsme se  dozvěděli,  co vše  se děje  v hospodě  po zavíračce.
Druhé  divadelní   představení  se pokusila zhatit nepřízeň  počasí,  avšak i díky ochotě  diváků se smeknout na malý  prostor celý  problém pomohl vyřešit party   stan,  kterým  jsme zakryli celou loutkovou scénu  i většinu  publika,  a  mohla začít  vtipná  rodinná  loutkohra o Faustovi, která  pobavila  nejen příchozí  diváky,  ale i ostatní  hosty dne.
Když  se  skončily workshopy a padla tma, mohli jsme konečně  rozžehnout ohně a  předvést  neuvěřitelnou podívanou  pro cca  7 desítek diváků.  Musím   podotknout,  že  celý  večerní  program  odsýpal tak,  jak má, měl   spád,  a hlavně  každý  z účinkujících předvedl  trochu něco  jiného   než  ti ostatní, ať už  se bavíme o sólovém vystoupení  Juraje  Juggling,  romantickém duu Tomáš  Bartoš & Míša  Beránková,   swingovém ohňovém vystoupení  Žongléros  Ansámblu,  nebo třeba  show s  všeříkajícím názvem  Detonation od skupiny  Firelovers.
Vstupné   činilo  199 Kč na celý  den,  tedy  včetně  workshopů se zaměřením  na  žonglování a novocirkusové disciplíny, odpoledního  divadelního  bloku,   a samozřejmě  večerního  "hlavního  programu.21.7.2018 - 780 let obce Žihle


ŽIHLE SLAVILA VELKOLEPĚ

Jedenadvacátý červenec 2018 se jistě zapíše do historie obce Žihle. Velkolepé oslavy, které Obecní úřad připravil na louce u místního rybníku Plivátko, předčilo zatím všechno, co se kdy v Žihli na kulturním poli událo. Velké podium, mohutný zvuk, velkokapacitní stan, moře jídla, fenomenální ohňostroj a zvučná jména mohlo toho odpoledne pokazit jen počasí. Ale i to bylo k návštěvníkům a organizátorům smířlivé.
Úderem třinácté hodiny odpolední zazněla fanfára a na scénu přiběhl moderátor Vlasta Korec, aby přivítal jak v té době ne moc početné publikum, tak první účinkující, kterými byla staropražská kapela Hašlerka. Po křtu speciálního kalendáře s unikátními starými fotografiemi obce už na jevišti stanuli dva písničkáři - Ivo Jahelka a Miroslav Paleček. Pokud byl někdo při čtení plakátu nedůvěřivý, co se skrývá pod pojmem "Street Hard Workers", jistě žasl. Skupina teenagerů z okolí Žatce přivezla do Žihle dechberoucí show v silových cvicíh na hrazdě. Dětské publikum si přišlo na své při vystoupení klauna Hopsíka a nadšení mladého publika nepolevovalo ani při koncertu a autogramiádě Milana Peroutky s kapelou Perutě. Starší a pokročilé pak roztancoval legendární Yo Yo Band s Richardem Tesaříkem. A kdo do té doby zůstal sedět, tak se určitě zvedl od stolu v okamžiku, kdy zazněly první hity skupiny Roxette v podání jejich revivalu The Rockset. Co na tom, že v té době se už z nebe snášely první kapky a pršet přestalo až kolem jedné hodiny ráno? Po půlnoci se nad Žihlí rozzářil oslnivý ohňostroj, jehož finále bylo strhující.

Po celý den probíhala na Plivátku výstava starých fotografií Žihle sahající do roku 1951. Nejeden místní občan na obrázcích našel sebe nebo své příbuzné a známé. Obří skluzavka a mobilní planetárium, které stihla navštívit necelá stovka návštěvníků, dokreslovaly pohodovou atmosféru celého odpoledne. Na tomto místě pak patří poděkování nejen starostovi Žihle Františku Procházkovi a zastupitelům obce Žihle, ale také velké uznání zaměstnancům obecního úřadu a žihelským hasičům. Bez pomoci a nasazení všech výše uvedených, by oslavy nebyly takové, jaké byly.

O tom, že se akce vydařila, svědčí i několik děkovných e-mailů od přespolních návštěvníků této akce, kteří se do Žihle vypravili na základě pozvánek v médiích. Děkovné telefonáty i emaily přicházely i od samotných účinkujících ještě dlouho po skončení akce. Milan Peroutka zavzpomínal na dobu, kdy do našeho kraje jezdil na školu v přírodě a zpívající právník Ivo Jahelka složil pro Žihli následující báseň:

Před léty sedm set osmdesáti sem někdo zapích´ vidle

a stalo se co má se státi - vznikla obec Žihle.


Dali kámen ke kameni a pak cihlu k cihle,

než usnuli unaveni - stála obec Žihle.


Mám si obléct tamty gatě nebo radši tyhle?

Řeknu vám to po lopatě – dnes slaví obec Žihle.


Tak tu volám silným hlasem až padám ze židle:

ať dál kypí čilým kvasem - vaše obec Žihle!
Kdo ztratil víčko k fotoaparátu, ať se ozve viz. mail nahoře.


2.6.2018 - Pohádkový les
NOC KOSTELŮ 2018

25. 5. se v kostele sv. Václava uskutečnila Noc kostelů. Čtvrtý ročník byl zahájen zazvoněním zvonu a výstupem k věžním hodinám. Děti na zahradě tvořily drobné výrobky, které připravil DDM Raketa. Loutkové divadélko, s kterým připutoval pan lékárník Krouza z Jesenice, se vsuvkou holčiček hrající na flétny, potěšilo i pobavilo nejen malé diváky. Návštěvníky zaujala výstava liturgických mešních rouch v lodi kostela, někteří se přišli zaposlouchat do hry na varhany s doprovodem zpěvu. Letošní ročník byl ukončen úspěšným koncertem sboru Touch of Gospel.
5.5.2018 - Národní pouť v Žihli

Národní pouť Žihle

Je málo takových roků, kdy na žihelskou pouť vyjde počasí tak, že to lepší zkrátka už být nemůže. To byl právě případ letošní akce, která se tradičně koná u příležitosti konce druhé světové války. Po ranním krátkém koncertu dechové hudba Pavla Saka před Obecním úřadem se dal do pohybu průvod v čele s místními hasiči, aby položením květin uctil památku 273 obětem fašismu na žihelském hřbitově. Proslov starosty obce Františka Procházky doplnila česká státní hymna, letos v provedení místního pěveckého sboru. Mezitím se už v dolní části obce daly do pohybu atrakce. Úderem druhé odpolední začal i hlavní kulturní program - Žlutičanka, Verbež, Modrý cimbál nebo Heidi Janků, která pobavila nejen přítomné dospělé, ale potěšila i spoustu dětí tím, že je vzala do hry a nechala jim volné téměř celé jeviště. Večerní zábava pod širým nebem se nesla melodiemi kapely Diamant a celý taneční maraton pak zavšilo vystoupení rock'n'rollové partičky Mr.Feelgood.
30.4.2018 - Stavění májky v Žihli
25.4.2018 - Umístění nové věžičky na kapli Nejsvětější Trojice v Přehořově24.3.2018 - Obecní ples
11.3.2018 - Mezinárodní den žen
3.3.2018 - Dětský maškarní ples10.2.2018 - Masopust Žihle27.1.2018 - Volby prezidenta ČR  2 kolo

13.1.2018 - Volby prezidenta ČR  1 kolo


Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky