Aktuality - včera, dnes a zítra

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Aktuality

AKTUALITY

Odkazy na film "Včera, dnes a zítra"

Odkaz na film "Včera, dnes a pozítří "

DVD s bonusem lze objednat zde :

x.louis@seznam.cz

4.3.2013  Recenze "Včera, dnes a pozítří

Dobrý den, vážení a milí, přátelé a kamarádi, aniž bych se o cokoliv snažil, dnes vydala MF DNES článek v příloze "Víkend" o našem žihelském filmu "Včera, dnes a pozítří", který jsme natočili v roce 2011 a premiéru měl v roce 2012. Redaktorka Pavlína Wolfová tento článek postavila do kontextu s hysterií, která se strhla kolem Troškova filmu Babovřesky. Filmový publicista Tomáš Baldýnský napsal na žihelský film dokonce recenzi, ve které naše dílo samozřejmě strhal. Rád bych se s Vámi podělil o tuto radost a naprosto nečekanou publicitu. Pan Baldýnský napsal doslova, že: *"...pan Bláha je nadstandardně přemýšlivý a schopný amatérský filmař, který dokázal bez jakéhokoliv vzdělání okopírovat postupy a triky, které se jeho profesionální kolegové dlouho učí"* a nebo *"Včera, dnes a pozítří je námětově, mentálně i úrovní zpracování k nerozeznání od Babovřesk či Kameňáku 3."* Promiňte, toto pro mě není strhující kritika, ale ČEST. A co víc, redakci IDNESU dokonce umístila část článku i s promovideem a fotografiemi na hlavní stranu sekce "Kultura".


Odkaz na web

Příloha MF

          

Přeji, ať se vám všem daří a díky za podporu
Jiří Bláha6.11.2012
 Zvukové záznamy z premiéry


Jiří Bláha

Milada Sandnerová

František Procházka

Tomáš Trykar a Klára Sasová

Jaroslav Spěváček a Petr Jančařík5.10.2012  
Včera, dnes a pozítří má „odpremiérováno“

Žihle, pátek 5.října 2012, 18 hodin – dveře Národního domu se otevírají  a napětí houstne. Během hodiny se do žihelského sálu nacpe 310 lidí, aby shlédli druhý díl žihelské letní bláznivé komedie „Včera, dnes a pozítří“.

Menší zpoždění má jen moderátor večera Petr Jančařík, kterého z neznámých důvodů vedla navigace z Plzně do Žihle přes Manětín. Lehce po 19.hodině se začíná ústřední melodií filmu – Sing Me Something New, kterou složil Tomáš Trykar s chomutovskou kapelou Whispering Of Soul.
Pak už to jde ráz na ráz. Na jeviště přichází postavičky, které diváci znají už z prvního dílu. Ale jsou tu i nové posily týmu – například sám moderátor Jančařík vytvořil ve filmu roli ministra dopravy; a na jevišti se usmívá i Vlastimil Šmídl v roli bavorského milionáře Helmuta Fischera.

Když na scénu vejde ústřední čtveřice filmu – Martina Rambousková, Libor Kulhánek, Milada Sandnerová a Otto Huček, sálem zaznívá přímo frenetický potlesk. A to ještě diváci netuší, co je čeká na plátně… jako výborný komik se na jevišti ukazuje redaktor Českého rozhlasu Lukáš Milota (ve filmu starší syn Komorousových Pavel), který rozdává dary a květiny způsobem, za který by se nemusel stydět ani Luděk Sobota nebo Felix Holzmann.

Lehce před osmou večerní začíná projekce. A vypadá to, že publikum se baví. Když se na plátně objeví v postelové scéně Jaroslav Vintr s Mírou Procházkou, nebo do dveří vrazí Vlastimil Šmídl v bavorském oblečku, sál se otřásá v základech. Po necelých dvou hodinách odcházejí žihelští domů
s dotazy, kdy bude k mání DVD s filmem. A nejen žihelští se ptají – premiéry se zúčastnilo několik desítek lidí z blízkého i vzdáleného okolí – Lubence, Žlutic, Jesenice, Plas nebo Plzně.

V přísáli pak pokračuje afterparty pro účinkující a jejich rodiny a přátele. K dobré náladě přispívá především DJ David Havlena, který kolem dvanácté všechny přítomné šokuje, když klečíc na kolenou požádá svou partnerku Terezku o ruku. K oslavám je tedy o důvod navíc a alkohol teče proudem prohibice neprohibice.

Text: Jiří Bláha

Foto: Martin KolářReportáž z týdeníku 5+2

Fotogalerie

Video z premiery2.10.2012
Záznam Českého rozhlasu Plzeň, kde hosty byla Milada Sandnerová a Jiří Bláha.

1.9.2012
Premiéra filmu nás čeká v pátek 5.října 2012 v Národním domě v Žihli. Samozřejmě za účasti herecké delegace a VIP hostů. Premiérou provede moderátor Petr Jančařík.

3.8.2012
Dostřiháno, přátelé… Film má 83 minut a bude ještě bláznivější než jeho předchozí díl. A co nás čeká teď? Postsynchrony, ruchy, zvuk, hudba, barvení… Zlaté střihání…


10.3.2012
Dnes padla poslední klapky filmu. Je dotočeno, teď už se může vesele začít stříhat. Když všechno půjde hladce, dočkáme se filmu na podzim tohoto roku. Jen pro zajímavost – první klapka 13.7.2011.
Napsali o nás :             
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky